31
M. Yakubu
Zápas navštívilo 391 divákov
Rozhodcovia: Pavel Ochotnický, Patrik Kmec, Matej Zemko

Už v úvodnej minúte sa v dobrej pozícii ocitol Morong, ktorého hlavičku Kira vytesnil na roh. Na dlhé minúty to bolo všetko, prišla však 28. min a s ňou vydarená akcia hostí. Morong unikol po pravej strane, posadil ideálny center na hlavu Yaoa, ktorý namieril presne k pravej žrdi Kirovej brány - 0:1. Vyrovnanie mal na kopačke po Yilmazovom priťuknutí Ďubek, jeho strela len tesne minula pravý dolný kút Yakubuho brány. Domáci sa predsalen dočkali vyrovnania v 45. min, keď po skrumáži v malom vápne Čögley zblízka upratal hlavu do siete. V nadstavenom čase prvého dejstva z malého vápna hlavičkoval Bednár tesne mimo.

Druhé dejstvo začalo obojstranne ofenzívne. V 50. min sa k odrazenej lopte na hranici malého vápna dostal Haša, ktorého gólovú strelu z bránkovej čiary odvrátil Tóth. V 57. min Ďubek rozohral rohový kop na prvú žrď, Chrenovu hlavičku Yakubu vyrazil. V týchto minútach domáci tlačili hostí pred ich šestnástku, avšak tam ich snaha končila. Prebiehala 75. min, po problematickej ruke Tótha nariadil rozhodca pokutový kop a Gatarič ho s prehľadom premenil. V hektickom závere najskôr Yakubu vyrazil Mondekovu strelu. Vyrovnanie priniesla 84. min, Mondekov center zblízka upratal za Yakubuho chrbát Kyziridis.

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Dnes nemôžeme byť spokojní. Aj my chceme vyhrávať. Chceli sme tri body, opäť to však nevyšlo. Vpredu sa strašne trápime a potom inkasujeme lacné góly. Momentálne to nie je ideálne."

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Chceme vyhrať každý zápas. Hráme dobrý futbal, zdolávame sa však vlastnými chybami. Mohli sme a mali sme dnes vyhrať. Bod máme, ale chceli sme tri. Góly, ktoré sme inkasovali, boli ako darčeky pre súpera."