30
M. Luksch
Zápas navštívilo 1205 divákov
Rozhodcovia: Peter Kráľovič, Pavel Jánošík, Peter Čajka

TASR/ Pod Čebraťom sa hralo prvé historické derby medzi dvomi okresnými mestami Liptova. V úvode chvíľami mali Mikulášania o niečo viac loptu na svojich kopačkách a vypracovali si aj prvú sľubnú pozíciu na zakončenie. V 17. min. A. Krčík z pravej strany zacentroval, ale Pinte zblízka a bez razancie hlavičkoval do Krajčírikových rúk. V 20. min. hrubú chybu Lauru využil Gerec, sám sa rútil na bránu Tatrana, jej strážca Luksch ho nekompromisne poslal na zem a Kochan z nariadenej jedenástky otvoril skóre – 1:0.  Struhárovci potom mali réžiu zápasu až do konca vo svojich rukách. V 33. min. po šikovnej domácej akcii Luksch vychytal Rymarenka.

V 58. min. Takáč z priameho kopu, z pravej strany, zatočil loptu do ohňa, kde na ňu vyskočil najvyšší muž na ihrisku J. Maslo a hlavou rozvlnil sieť – 2:0. V 62. min. Takáč potiahol peknú individuálnu akciu, Rymarenkovu strelu hostia tak zblokovali, že Regáli sa sám ocitol pred Lukschom s zvýšil na 3:0. O minútu na to brankár Tatrana zlikvidoval „gólovku“ Regálimu, no ten vzápätí preloboval strážcu svätyne hostí – 4:0. V 85. mal dobrú streleckú parketu Pinte, ale mieril len do stredu brány. Liptovský Mikuláš v závere už iba zmiernil prehru.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Moji hráči boli na začiatku trochu nekoncentrovaní a nervózni, čo sa prejavilo v stratách lôpt pri nebezpečných útokoch, keď sme sa nedostávali do zakončenia. Úvod mal lepší Liptovský Mikuláš. Vedeli sme však, že naše chvíle prídu. Boli sme totiž pohyblivejší, chalani mali aj väčší ´drajv´ a bola len otázka času, kedy to využijeme. Chvalabohu prišiel útok, keď Štefan Gerec dobre loptu dosledoval a bol z toho pokutový kop. Tým sa naše mužstvo upokojilo. Cez prestávku som bol na chalanov kritický, chcel som ich vyburcovať, čo sa aj podarilo. V rýchlom slede sme pridali tri góly. Už po presnejších prihrávkach a kombináciách. Potom už súper odpadol.“

Branislav Benko, asistent trénera Lipt. Mikuláša: "Ťažko sa mi zápas hodnotí po takomto výsledku. Predstavoval som si, že historické liptovské fortunaligové derby bude prebiehať v inom duchu. V prvom polčase sa nám to aj darilo napĺňať. Túto časť stretnutia, až na zbytočný inkasovaný gól, by som z našej strany hodnotil kladne. Cez prestávku sme si niečo v kabíne povedali, dúfal som v úspešný obrat, zlepšenie hry. Lenže všetko vypálilo úplne opačne a za dvadsať minút bolo po zápase. Ružomberok bol lepší, pohyblivejší a hlavne efektívny.“