30
M. Luksch
Zápas navštívilo 657 divákov
Rozhodcovia: Dušan Sedlák, Tomáš Straka, Simeon Vass

text TASR/ V stretnutí tabuľkových susedov sa od úvodu hrala vyrovnaná partia. V prvej sľubnej šanci sa ocitol v 7. minúte domáci Kyziridis, ktorý Mondekov center poslal tesne nad brvno. Na opačnej strane sa po štvrťhodine hry zavesil do vzduchu Hranáč, ktorého hlavičku Lukáč kryl. Do vedenia mohli ísť hostia v 19. minúte. Švec vybojoval loptu v súboji s Tóthom, sám pred Lukáčom neuspel a následnú strelu Staša odvrátil na bránkovej čiare Menich. Liptáci opäť pohrozili v 35. minúte, keď Stašov center našiel v pokutovom území Lauru, ale pozorný Lukáč sa nenechal prekvapiť. Už o minútu Laura preloboval Lukáča, ale aj bránku. V 40. minúte vystrelil Mondek z 18 m a aj s pomocou pravej žrde prekonal bezmocného brankára Liptákov.

Druhé dejstvo začalo zostra. V 50. minúte horelo v pokutovom území hostí, ale Mondekovu gólovú hlavičku odvrátil Pintér. V 53. minúte Bartoš z hranice šestnástky mieril do pravej žrde, Pinte na odrazenú loptu nedočiahol a z následnej kontry vysunul Kolesár Šveca, ktorý s prehľadom zvýšil na 2:0. Hostia sa vrátili do zápasu v 56. minúte. Na Janecov center si vyskočil Staš a presnou hlavičkou znížil. V 80. minúte mohlo byť o víťazovi zápasu rozhodnuté, ale Kyziridisova krížna strela skončila len na žrdi bránky hostí. Vyrovnanie priniesla 85. minúta, keď striedajúci Voško hlavou zo šiestich metrov zariadil deľbu bodov.

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: "Vieme hrať futbal, ale niekedy nám zväzuje nohy nervozita. Aj dnes sme mali šancu uzavrieť zápas na 3:1, dali sme tyč a potom sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Verím svojim hráčom, verím svojej práci a verím, že prídu aj lepšie výsledky."

Branislav Benko, asistent trénera Liptovského Mikuláša: "Dnes sme videli zaujímavý zápas a diváci videli štyri pekné góly. Do Zlatých Moraviec sme prišli skromne, chceli sme získať aspoň bod, napokon sme mohli získať viac. Po druhom góle sa chlapci zmobilizovali, za čo ich musím pochváliť. S bodom sme spokojní."