Detail zápasu

7. kolo
sobota 11.09.2021, 18:00 | Štadión Antona Malatinského
2:0
(2:0)
Góly
Hostia
Bez gólov
Karty
Zostavy
Rozostavenie
1
D. Iliev
23
R. Dias
13
H. Hurtado
22
A. Kadlec
M. Ljubičić
11
M. Popović
10
N. Gatarić
9
R. Jureškin
12
D. Potoma
93
R. Haša
88
P. Yao
20
P. Pinte
11
T. Staš
15
I. Kotora
7
A. Káčerík
10
R. Bartoš
3
A. Bartoš
37
D. Krčík
23
A. Krčík
4
R. Hranáč
28
D. Filinský
29
D. Sváček
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 200 divákov
Rozhodcovia: Ivan Kružliak, Mário Roszbeck, Peter Čajka
Informácie k zápasu

Skóre duelu otvoril v 21. minúte dôraznou hlavičkou z vnútra šestnástky domáci kapitán Roberto Dias, ktorého našiel centrujúci Yao. Sám Yao mohol o šesť minút neskôr pridať druhý gól svojho tímu, tesne pred brankárom však nemieril presne a minul bránu. Po polhodine hry centroval z pravej strany Kadlec, v šestnástke zakončujúcemu Potomovi chýbali od presného zásahu iba decimetre. Druhý gól zápasu pridal Haša v 41. minúte, keď skvelou technickou strelou prekonal Sváčeka asi z dvadsiatich metrov.      

Sereď hrajúca s pohodlným náskokom sa od úvodu druhého polčasu sústredila pozornú obranu a rýchle protiútoky. Tretí gól Serede mohol pridať v 64. minúte striedajúci Karrica, po jeho strele spoza šestnástky sa triaslo brvno a o tri minúty neskôr neuspel ani Gatarič, jeho hlavičke po centri Kadleca chýbala presnosť. V nadstavenom čase stretnutia chytil čistý gól Laurovi domáci Iliev a Sereď si po výhre 2:0 pripísala tri dôležité body do tabuľky.

(text: TASR)

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Myslím si, že Liptovský Mikuláš sa nemá za čo hanbiť, hrali dobrý futbal, rovnako ako aj v iných zápasoch, ktoré som videl. Svojich chlapcov chcem pochváliť, mali sme horší vstup do zápasu, súper bol nabudený, ale nebol nebezpečný. Prvý gól bol zo štandardnej situácie, druhý bola genialita Hašu, skúša to stále, som rád, že mu to vyšlo aj v majstrovskom zápase. Máme v tíme jedenásť národností, všetko si musí sadnúť, máme na čo pracovať, ale sme radi za tri body.      

Marek Petruš, tréner Liptovského Mikuláša: "Musím pogratulovať domácim, pretože vyhrali zaslúžene. Hrali sme veľmi komplikovane a nedostávali sme sa do šancí. Na každý gól sa veľmi natrápime, naše šance prišli až v závere, keď už bolo rozhodnuté. Počas reprezentačnej prestávky sme pracovali na tom, aby sme sa vyvarovali chýb a prvý gól inkasujeme zo štandardnej situácie a druhý súperovi darujeme."

Základné štatistiky
468Prihrávky489
87Vyhraté súboje84
4Strely na bránku4
2Ofsajdy4
11Fauly13
4Zákroky brankára2