D. Takáč
Zápas navštívilo 1537 divákov
Rozhodcovia: Erik Gemzický, Adam Jekkel, Tomáš Straka

(text: TASR)

Kapitán domácich Igor Žofčák nastúpil na 400. zápas v najvyššej slovenskej súťaži a pred začiatkom zápasu dostal symbolický dres s týmto číslom. Jeho tímu však nevyšiel úvod zápasu a v prvej štvrťhodine boli herne aj gólovo lepší hostia. Procházka vyslal v 9. minúte prudký center z priameho kopu a keď Savvidis zmenil smer jeho strely, domáci brankár Száraz bol bezmocný - 0:1. Hostia získali sebavedomie, v nasledujúcej desaťminútovke diktovali hru a snažili sa o ďalší zásah. Postupne sa však k slovu dostali aj Michalovčania. V 35. minúte sa Kanu dostal za obranu hostí, osamotený pred brankárom Takáčom však neuspel. Situácia sa takmer identicky zopakovala o tri minúty, Kanu obohral protihráča, ale aj druhý únik zakončil strelou mimo bránky.

Domáci cítili šancu na vyrovnanie, postrážili si začiatok druhého dejstva a gólovej odmeny sa dočkali v 49. minúte. Artabe využil nedôraz hostí po centrovanej lopte a hlavou prekonal Takáča - 1:1. Hra získala tempo, oba tímy sa snažili strhnúť náskok na svoju stranu, no ofenzívnym akciám chýbala presnosť a moment prekvapenia. V 63. minúte sa striedajúci Saymon dostal k hlavičkovému zakončeniu, no namieril oba do Száraza. V 67. minúte sa domáci dostali do tlaku po priamom kope Žofčáka, vyťažili však iba nevýraznú strelu Kanua. O tri minúty Žofčák odcentroval priamo na hlavu Trusu, ktorý z "malého vápna" hlavičkoval priamo do rúk brankára Takáča. V 74. minúte bolo rušno na opačnej strane, keď sa efektne uvoľnil Saymon a jeho pokus zmaril pohotovým zákrokom Száraz. O víťazstve hostí rozhodol v nastavenom čase Twardzik, keď premenil pokutový kop po zákroku Vaška na Boatenga.

Miroslav Nemec, MFK Zemplín Michalovce: "Začiatok zápasu sme si predstavovali inak. Dostali sme gól zo štandardnej situácie. Myslím si, že potom sme dominovali počas celého zápasu. Mali sme veľa šancí v prvom aj druhom polčase. Som hrdý na naše mužstvo. Náš problém je, že nepremieňame šance. Trnava má silný káder so skúsených hráčov, my až toľko skúseností nemáme. Pracovať s týmto tímom je však radosť."

Michal Gašparík, tréner FC Spartak Trnava: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, pomerne skoro sme sa ujali vedenia. V prvom polčase sme sa snažili kontrolovať hru s loptou na kopačkách. To sa nám síce darilo, no zároveň sme Michalovciam ponúkli dve veľké šance. Po inkasovanom góle sme asi na 20 minút stratili zápas, snažili sme sa do neho dostať prestriedaním. V závere sa k nám priklonilo šťastie."