M. Kukučka
Zápas navštívilo 865 divákov
Rozhodcovia: Dušan Sedlák, Andrej Hrmo, Matej Zemko

(text: TASR)

Trenčanom vyšiel úvod zápasu a už v 8. minúte sa pod Dubňom ujali vedenia, keď peknú kombináciu zakončil Madu. Žilinčania sa snažili rýchlo vyrovnať. V 20. minúte sa v šanci ocitol Bičachčjan, no Kukučka dobre zareagoval včasným vybehnutím. Na opačnej strane po dravom prieniku Azanga musel zasiahnuť Petráš. Po ďalšej akcii agilného Azanga mali Trenčania výhodu priameho kopu, Kadák však trafil iba do múru. Hostia pokračovali v aktivite a v 39. minúte zvýšili na 2:0, keď sa po centri Zubairuho na vzdialenejšiu žrď presadil Kadák. Domácim sa do prestávky ešte podarilo znížiť zásluhou Ďuriša, ktorý v 42. minúte z dorážky dopravil loptu do poloodkrytej bránky.

Do druhého polčasu poslal žilinský tréner Pavol Staňo na ihrisko Gona a Kaprálika v snahe oživiť hru, no v 49. minúte inkasovali "šošoni" tretíkrát, keď Azango strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Petráša. Po delovke Yema zachránila Petráša bránková konštrukcia. Domáci pohrozili Fazlagičom, jeho strelu však trenčianska obrana zblokovala. Trenčania boli v ofenzíve stále nebezpeční, pri šanciach Khaliho a Kadáka sa vyznamenal Petráš. Strela Azanga po akcii Jendriška mierila tesne vedľa žrde. Záverečný žilinský nápor už zmenu skóre nepriniesol, pri strele Slebodníka predviedol výborný zákrok Kukučka.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina: "Nehrali sme náš futbal a energia od hráčov nebola taká, na akú sme zvyknutí. Podľa mňa práve toto rozhodlo. V zápase sme mali situácie, keď sme sa doňho mohli vrátiť a pokojne ho otočiť na našu stranu. Neboli sme úplne jaloví, do gólových situácii sme sa dostávali, na druhej strane, je to málo na to, aby sme mohli byť spokojní. Potrebujeme cítiť energiu, viac presadzovať v súbojoch a sme sklamaní, že dnes to tam nebolo. Nemôžeme sa na nič vyhovárať, všetci čo nastúpili, boli v tréningovom procese, i keď sme trochu chceli pošetriť reprezentantov."