Detail zápasu

7. kolo
sobota 11.09.2021, 18:00 | Štadión MŠK Žilina
1:3
(1:2)
Góly
Domáci
Karty
Domáci
Hostia
Yem (57“)
Zostavy
Rozostavenie
22
S. Petráš
24
T. Slebodník
23
J. Minárik
33
A. Kopas
27
B. Sluka
66
M. Rusnák
18
E. Fazlagić
7
P. Myslovič
8
T. Jibril
29
D. Ďuriš
11
V. Bichakhchyan
26
E. Jendrišek
11
P. Azango
10
A. Zubairu
16
J. Kadák
7
A. Ghali
18
S. Lavrinčík
13
K. Madu
66
J. Pirinen
19
K. Pires
35
R. Yem
99
M. Kukučka
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 865 divákov
Rozhodcovia: Dušan Sedlák, Andrej Hrmo, Matej Zemko
Informácie k zápasu

(text: TASR)

Trenčanom vyšiel úvod zápasu a už v 8. minúte sa pod Dubňom ujali vedenia, keď peknú kombináciu zakončil Madu. Žilinčania sa snažili rýchlo vyrovnať. V 20. minúte sa v šanci ocitol Bičachčjan, no Kukučka dobre zareagoval včasným vybehnutím. Na opačnej strane po dravom prieniku Azanga musel zasiahnuť Petráš. Po ďalšej akcii agilného Azanga mali Trenčania výhodu priameho kopu, Kadák však trafil iba do múru. Hostia pokračovali v aktivite a v 39. minúte zvýšili na 2:0, keď sa po centri Zubairuho na vzdialenejšiu žrď presadil Kadák. Domácim sa do prestávky ešte podarilo znížiť zásluhou Ďuriša, ktorý v 42. minúte z dorážky dopravil loptu do poloodkrytej bránky.      

Do druhého polčasu poslal žilinský tréner Pavol Staňo na ihrisko Gona a Kaprálika v snahe oživiť hru, no v 49. minúte inkasovali "šošoni" tretíkrát, keď Azango strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Petráša. Po delovke Yema zachránila Petráša bránková konštrukcia. Domáci pohrozili Fazlagičom, jeho strelu však trenčianska obrana zblokovala. Trenčania boli v ofenzíve stále nebezpeční, pri šanciach Khaliho a Kadáka sa vyznamenal Petráš. Strela Azanga po akcii Jendriška mierila tesne vedľa žrde. Záverečný žilinský nápor už zmenu skóre nepriniesol, pri strele Slebodníka predviedol výborný zákrok Kukučka.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina: "Nehrali sme náš futbal a energia od hráčov nebola taká, na akú sme zvyknutí. Podľa mňa práve toto rozhodlo. V zápase sme mali situácie, keď sme sa doňho mohli vrátiť a pokojne ho otočiť na našu stranu. Neboli sme úplne jaloví, do gólových situácii sme sa dostávali, na druhej strane, je to málo na to, aby sme mohli byť spokojní. Potrebujeme cítiť energiu, viac presadzovať v súbojoch a sme sklamaní, že dnes to tam nebolo. Nemôžeme sa na nič vyhovárať, všetci čo nastúpili, boli v tréningovom procese, i keď sme trochu chceli pošetriť reprezentantov."      

Základné štatistiky
531Prihrávky426
86Vyhraté súboje99
13Strely na bránku10
3Ofsajdy2
9Fauly11
7Zákroky brankára12