1
H. Ravas
Zápas navštívilo 726 divákov
Rozhodcovia: Peter Kráľovič, Tomáš Straka, Dušan Štofik

Žilinčania si potrebovali napraviť chuť po vysokej prehre v Európskej konferenčnej lige na trávniku Jablonca i po neúspechu v predchádzajúcom súboji Fortuna ligy proti Liptovskému Mikulášu. Prvú príležitosť však mali hostia a proti pokusu Twardeka zblízka v 13. min musel brankár Belko ukázať svoje umenie. Potom už prevzali iniciatívu Žilinčania a v 27. min mohol otvoriť skóre Goljan. Zaskvel sa však aj gólman Seničanov Ravas.

"Žlto-zeleným" patril aj úvod druhého polčasu a vyvrcholil exportným gólom Branislava Sluku. Krajný obranca napriahol z veľkej diaľky a nedal Ravasovi šancu. Záhoráci sa nezlomili a zvýšili úsilie. Halabrín sa v 64. min prepracoval až k tesnej blízkosti Belka, no žilinský brankár vytesnil jeho pokus na roh. Päť minút pred koncom išiel sám na bránku aj útočník Senice Mashike Sukisa, no nevyrovnal. Vzápätí zvýšil na 2:0 Ďuriš strelou z hranice šestnástky a definitívne priniesol pokoj na kopačky Žilinčanov. V úplnom závere ešte pridal poistku po rohovom kope Kiwior.