1
A. Slančík
Zápas navštívilo 804 divákov
Rozhodcovia: Ladislav Prešinský, Erik Weiss, Marek Galo

Domáci začali najlepšie ako mohli, už v druhej minúte sa k dlhému nákopu dostal na pravej strane Rusnák, z prvej prihral Jamborovi, ktorý otvoril skóre duelu. Žilinčania mali prevahu, v 9. min sa síce dostal k zakončeniu Blahút, ale Belko jeho technický pokus zlikvidoval. Domáci sa snažili hrať aktívne, ale brzdili ich nepresnosti v rozohrávke. V závere mal dvakrát sľubnú príležitosť Gono, ale brankár Pohronia Slančík v oboch prípadoch vyrazil na rohový kop. Na opačnej strane Blahút prihral Adlerovi, ale ani on nepochodil.

Obraz hry sa po zmene strán nezmenil, skôr naopak. Žilinčania kontrolovali hru a v 51. minúte mohli pridať poistku, ale Rusnákov pokus stečoval jeden z obrancov na roh. Ten istý hráč mohol skórovať aj v 58. minúte, ale nepodarilo sa mu obísť Slančíka. Žilina sa konečne dočkala v 67. min. Čmovš fauloval pred svojou šestnástkou a Bičachčjan trafil presne - 2:0. Pohroniu ešte viac skomplikoval pozíciu Špiriak, ktorý v 73. minúte inkasoval druhú žltú kartu. Žilinčanom trvalo šesť minút, kým využili presilovku, druhý zásah v stretnutí pridal Bičachčjan. V závere zápasu skorigoval Ladji, ale na zdramatizovanie duelu nezostal hosťom čas.