Detail zápasu

1. kolo
sobota 24.07.2021, 18:00 | NTC Poprad
1:4
(0:1)
Góly
Domáci
Pinte (68“)
Hostia
Lichý (72“)
Abena (78“)
Ratao (90“)
Karty
Domáci
Hostia
Zostavy
Rozostavenie
30
M. Luksch
23
A. Krčík
37
D. Krčík
4
R. Hranáč
27
K. Flak
8
T. Gerát
11
T. Staš
19
Ľ. Laura
10
R. Bartoš
7
A. Káčerík
20
P. Pinte
9
E. Henty
15
D. Strelec
10
I. Rabiu
26
F. Lichý
18
D. Hrnčár
16
A. Mustafič
81
V. De Marco
14
M. Abena
4
G. Kashia
25
L. Pauschek
30
M. Šulla
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 1000 divákov
Rozhodcovia: Ladislav Prešinský, Gabriel Ádám, Marek Galo
Informácie k zápasu

Úvod zápasu priniesol zaujímavé dianie a viacero streleckých pokusov. Obrany na oboch stranách zblokovali niekoľko striel. V 10. minúte si brankár domácich Luksch poradil s pokusom Hrnčára, na opačnej strane Šulla zvládol náročnú situáciu po rohovom kope Liptákov. Gól ešte nepriniesla ani šanca Rabia, proti ktorej pohotovo zasiahol Luksch. V 23. minúte Hrnčár odcentroval do šestnástky domácich a obranca domácich Dávid Krčík si nešťastne zrazil loptu do vlastnej bránky. Liptáci sa snažili o vyrovnanie, ale v zakončení im chýbala chladnokrvnosť aj presnosť. V 34. minúte zblokoval Mustafič strelu Pinteho, na opačnej strane sa Henty tešil predčasne, pretože jeho gól neplatil pre ofsajd.      

V 51. minúte sa k strele z hranice šestnástky dostal kapitán Liptákov Bartoš, ale jeho prízemný pokus nevystrašil Šullu. Následne však iniciatívu prevzali slovanisti, ale zakončeniu Strelca zo 61. minúty chýbala presnosť. Domáci sa prvého ligového gólu dočkali v 68. minúte, keď Adam Krčík odcentroval do šestnástky a Pinte tečoval loptu do Šullovej bránky. Nerozhodné skóre však už o tri minúty zmenil Lichý, ktorý sa dostal pred brankára Lukscha a zblízka upravil na 1:2. Hostia získali istotu a v 78. minúte definitívne rozhodli o troch bodoch, keď Abena zvnútra šestnástky potrestal slabý dôraz obrany domácich, keď zužitkoval center Weissa - 1:3. Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase Ratao, keď zblízka prekonal Lukscha - 1:4.

Marek Petruš, tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš: "Gratulujem trénerovi hostí k zaslúženému víťazstvu jeho tímu, pretože ten bol lepší, mal viac gólových šancí. Bol som spokojný so 70 minútami, počas ktorých naše mužstvo pracovalo svedomito. Mrzí ma záverečných 20 minút, počas ktorých sme boli za chyby potrestaní. Myslím si, že ak odstránime nedostatky v defenzíve, tak môžeme byť prínos pre Fortuna ligu."      

Vladimír Weiss, tréner ŠK Slovan Bratislava: "Samozrejme, že sme radi, že si odvážame tri body, pretože prvý zápas na ihrisku nováčika býva vždy nepríjemný. To sa aj potvrdilo. Uhrali sme to, čo sme museli. Potrebovali sme aj ušetriť sily hráčov, ktorí hrali v stredajšom pohárovom zápase. Šancu dostali aj hráči z lavičky, ale v Slovane to nie sú hráči z lavičky, ale do konkurencie. Niektorí odohrali veľmi dobrý zápas, niektorí nie, ale to je normálne, keď máte väčší herný výpadok. Výsledok 4:1 so súperom, ktorý sa veľmi snažil, je dobrý. Hráčov som upozorňoval, aby si dali pozor na možnú chybičku a to sa aj stalo pri vyrovnávajúcom góle na 1:1. Potom sme pridali v útočnej fáze a dali sme tri góly. Na úvod je to pre nás dobré víťazstvo, ale vieme hrať aj lepšie."

Základné štatistiky
405Prihrávky493
66Vyhraté súboje99
3Strely na bránku8
2Ofsajdy3
16Fauly12
5Zákroky brankára2