N. Sommer
36
M. Jedlička
Rozhodcovia: Michal Smolák, Milan Štrbo, Ján Pozor

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Takýto prvý polčas som ešte asi nezažil. Šesť gólov za polčas je vizitka ofenzívy, ale aj defenzívy. Treba to ale brať športovo. Dopredu sme boli nebezpeční, naopak dozadu sme neboli takí precízni. Vieme, že sme urobili chyby, na ktoré sme hráčov upozorňovali. A to nás samozrejme mrzí. Ukázali sme aj veľa nevyužitých protiútokov, kde sme hlavne v druhom polčase mohli pridať nejaký gól. Bolo tam viacero odrazených lôpt či nepresných striel. Myslím si, že sme mali bližšie ku gólu. Dunajská Streda má kvalitné mužstvo a dnes asi nebolo nikomu súdené vyhrať. Vyhral futbal a výsledok zápasu je asi spravodlivý. Nemali by sme ale dostávať takéto góly na konci polčasu, respektíve zápasu. Mrzí ma, že stretnutia strácame v koncovke duelov. Už sa nám to predtým stalo viackrát. Musíme byť vždy skoncentrovaní až do konca stretnutia. Niekedy si aj takúto fázu v obrannej činnosti musíme prežiť. Verím, že si z toho zoberieme ponaučenie a nabudúce to bude vyzerať už lepšie. Treba ale povedať, že v druhom polčase sme sa už zlepšili a posunuli sa ďalej. V druhej polovici sme hrali hore-dole, mali sme aj smrtiace kontry, len sme ich nedotiahli do konca. Je to škoda, lebo sme cítili, že sa ešte dá presadiť a zvrátiť to v náš prospech. V stredu nás čaká Slovnaft Cup, treba sa rýchlo skoncentrovať na pohárový duel."

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: "Pre každého išlo o veľmi zaujímavý zápas. Je veľká škoda, že sa hralo bez fanúšikov, že tu nemohli byť. Podali sme dobrý výkon. V prvom polčase sme mohli byť organizovanejší, no aj bez toho sme kontrolovali hru. Podaril sa nám streliť krásny gól. Mali sme šancu aj na 2:0, no naše príležitosti sme premárnili. Potom sme robili príliš ľahké chyby, čím sme pomohli súperovi vyrovnať. Prvý gól sme inkasovali po chybe na ľavej strane. Potom sme videli fantastický Baličov gól, následne prišla penalta po súboji jeden na jedného a po penalte sme stratili trochu koncentráciu. Domáci to využili a dostali sa do vedenia 3:2. Do šatne sme išli po veľmi peknom góle na 3:3. Do druhého polčasu vstúpili oba tímy so snahou vyhrať, vytvoriť si nejaké šance na gól, no zároveň hrali organizovanejšie, taktickejšie. Bod je dobrý pre oboch."