M. Mrva
35
I. Krajčirík
Rozhodcovia: Filip Glova, Tomáš Vorel, Anton Perát

Domáci sa od začiatku zahryzli do súpera a išli rýchlo do vedenia. Chybnú malú domov hosťujúceho kapitána Masla zachytil v druhej minúte Bimenyimana a hoci strieľal zblízka nepochopiteľne do žrde, lopta sa ešte dostala Faderovi, ktorý ju posunul Weirovi a ten mieril z asi 15 metrov presne – 1:0. Druhý gól mal na hlave Pavlík, loptu posielal do horného rohu bránky, Krajčírik ju vytiahol nad brvno. Ružomberčania vyrovnali v pätnástej minúte po dlhom pase Kostadinova z vlastnej polovice na Regáliho, ten sa rútil sám na Jenča a prekonal ho - 1:1. Následne mohlo ísť Pohronie opäť do vedenia, Bimenyimana sa ocitol v dvoch šanciach, v prvej strieľal tesne vedľa a v druhej predviedol efektné nožničky s podobným výsledkom. Liptáci sa taktiež snažili tvoriť, byť na lopte a v 39. minúte predviedli rýchlu akciu. Na jej začiatku bol Kostadinov, tentoraz vysunul Takáča, ale ten voľný nemieril presne. Pred prestávkou pohrozili ešte domáci futbalisti po rohovom kope Mazana, keď Jacko pätičkou tesne minul horný protiľahlý roh bránky súpera.

Druhý polčas začali lepšie hráči Pohronia. Weir vysunul Faderu, ktorý prešiel po ľavej strane cez Mrvu, dostal sa pred bránku a zakončil i napriek kĺzačke Masla nekompromisne - 2:1. Hostia odpovedali do troch minút, pretože Obročník vyrobil veľkú chybu pri postrannej čiare a Regáli ju vytrestal, dostal sa pred Jenča a zoči – voči nemu nezaváhal – 2:2. A mohlo byť aj 2:3, pretože po hodine hry Regáli šikovne posunul loptu Gerecovi, no ten v páde zakončoval vedľa. Na opačnej strane bolo rušno pred bránkou Krajčírika po priamom kope Weira, Bimenyimana a Fadera však stroskotali na precíznej obrannej hradbe Liptákov. S pribúdajúcim záverom sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale na domácej voľný Fadera prestrelil bránku a ružomberského stredopoliara Kostadinova v šestnástke skvele vychytal Jenčo.

Jan Kameník, tréner Pohronia: „Do zápasu sme dobre vstúpili, vychádzal nám náš taktický plán. Mali sme hernú prevahu, dostávali sme sa do šancí. Súper však mal prevahu hlavne v strede poľa, no celkovo lepšie vyznel prvý polčas v náš prospech. V druhom sa už hra vyrovnala. Bolo to nahor – nadol. Ofenzíva striedala defenzívu a naopak. Za stavu 2:2 sa oba tímy snažili strhnúť všetky body na svoju stranu. My sme tam prežili jednu vyloženú šancu súpera, na druhej strane sme tam mali skrumáž, z ktorej sme mohli skórovať. Škoda, že sme za stavu 2:1 darovali hosťom gól. Potom je to už proti kvalitnému tímu, akým je Ružomberok zložité.“

Marek Sapara, zastupujúci tréner Ružomberka: „Chystali sme sa na veľmi náročný a ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Súper nás dobre napádal, predviedol agresívny výstup, má silné individuality. My sme v prvom polčase často prehrávali súboje, nemali sme odrazené lopty. Boli sme trošku pomalší. V druhom sa to zlepšilo. Vyrovnali sme sa domácim a pri lepšej potencii útočiacich hráčov a premenení asi troch vyložených šancí sme mohli duel zvládnuť ešte lepšie. Vďační sme aj za bod s náročným súperom na náročnom teréne. Náš hlavný kouč Ján Haspra nám chýbal už počas tréningov i v zápase nám chýbala jeho osobnosť, skúsenosti. Bola to pre náš asistentov náročná úloha.“