M. Miković
31
D. Rusov
Rozhodcovia: Ladislav Prešinský, Tomáš Somoláni, Martin Borsányi

Spartakovci vstúpili do stretnutia excelentne. Už v 5. minúte Yao unikol po ľavej strane, jeho prudký prízemný center do malého vápna našiel Saymona, ktorý otvoril gólový účet stretnutia. Skóre sa opäť menilo v 10. minúte, Kolesárov rohový kop hlavou do vlastnej brány umiestnil Adekuoroye. Po úvodnom šoku sa domáci snažili vrátiť do stretnutia, ale vo finálnej fáze boli jaloví. Naopak, v 43. minúte si domáci dali druhý vlastný gól, kapitán Michalík hlavou prekonal Yakubu. V nadstavenom čase sa po druhýkrát presadil Saymon.

Do druhého dejstva vstúpili domáci bez vylúčeného Adekuoroyeho, ktorý sa porúčal v prvom dejstve po druhej žltej karte. Po hodine hry sa v dobrej pozícii ocitol Bukata, ktorého dobre mierenú strelu Yakubu vyrazil. V 69. minúte Yusuf prebral loptu za stredovým kruhom, sám sa rútil na bránu a z 10 metrov prudkou strelou zvyšoval už na 0:5. V 75. minúte sa pomer síl na hracej ploche vyrovnal, keď po druhej žltej karte opustil hraciu plochu Tumma. V 76. minúte sa dočkali čestného gólu aj domáci. Ivánova strela zo štandardnej situácie skončila na brvne, aby odrazenú loptu upratal do siete Pankaričan. V 81. minúte mal gól na kopačke striedajúci Jarovič, jeho strela skončila na ľavej žrdi. V 88. minúte sa presadil striedajúci Pačinda, ktorý zvyšoval už na 1:6. Konečenú podobu výsledku dal v 89. minúte svojím druhým gólom v stretnutí Pankaričan.

Peter Lérant, tréner Serede: "Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. Bol to náš tretí zápas za šesť dní. Bohužiaľ inkasovali sme hneď v úvode. Celý zápas ovplyvnila situácia pri druhom góle, ktorý ako nám ukázalo video nebol. Tak to však vo futbale chodí, raz si hore raz dole. Dnes v podstate nie je čo hodnotiť, môžem len pogratulovať súperovi k víťazstvu."

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka: "Z našej strany vynikajúci prvý polčas. Hrali sme efektívne a využili sme šance. Vyšlo nám v podstate všetko, čo sme si predsavzali. Po zmene strán sme pridali ešte ďalšie dva góly, i keď aj my sme v závere dvakrát inkasovali."