P. Čögley
13
A. Chovan
Rozhodcovia: Erik Gemzický, Daniel Poláček, Gabriel Ádám

Prvý polčas priniesol veľa zaujímavých momentov a hlavne gólov. Prvá vážna šanca prišla zo strany Dunajskej Stredy, Divkovič poslal strelu z 23 metrov v 5. minúte, lopta letela tesne vedľa Chovanovej brány. O dve minúty neskôr išiel ViOn do vedenia. Duga získal loptu v strede ihriska, strela Kyziridisa z hranice šestnástky bola najprv zblokovaná, ale Hrnčár poslal na druhý pokus loptu do siete - 0:1. Ďalšia nebezpečná strela prišla z kopačky Dugu v 14. minúte, ale Jedlička bol na mieste. Domácich úvodný gól zaskočil, snažili sa výsledok skorigovať, napriek tomu v 17. minúte viedol ViOn už dvojgólovým rozdielom. Pri autovom vhadzovaní pred šestnástkou DAC-u získal loptu Hrnčár, ktorý sa rútil na bránu, strelou trafil tyč a odrazenú loptu poslal do siete Kyziridis - 0:2. V 24. minúte fauloval Moško v pokutovom území Kalmára, rozhodca ukázal na biely bod a jedenástku premenil faulovaný hráč – 1:2. Po góle domáci ožili, držali loptu viac na kopačkách, naopak ViOn sa snažil hroziť z protiútokov. V 41. minúte sa Divkovič dopracoval k strele v šestnástke, tečovaná lopta tesne minula bránu. V nadstavenom čase prvého polčasu mohol skórovať aj Blackman, ktorý však z päťky trafil bočnú sieť.

Druhý polčas začala lepšie Dunajská Streda, ktorá sa pustila do ofenzívy, v 50. minúte skončila Divkovičova strela z pravej strany tesne vedľa. V 60. minúte hostia zvýšili svoje vedenie, Hrnčár prešiel na pravej strane a jeho spätnú prihrávku poslal do brány Ďubek – 1:3. V 63.  minúte skúšal strelu Divkovič, ale mieril nad. V 70. minúte sa Schäfer snažil predrať do pokutového územia, loptu získal Andzouana, ale strelou Chovana neprekvapil. Na druhej strane v 77. minúte letela Hrnčárova strela nad. V 84. minúte dostal výbornú loptu na ľavej strane Kovaľ, obišiel aj vybiehajúceho Jedličku, avšak netrafil prázdnu bránu, loptu namieril do žrde. V nadstavenom čase dostal druhú žltú kartu Balckman, ktorý videl zároveň aj červenú.  ViOn dokázal zvíťaziť na pôde Dunajskej Stredy, čím sa zrodilo prekvapenie 16. kola, navyše mužstvo Zlatých Moraviec pretrhli 10 zápasovú sériu bez víťazstva na DAC-om.

Bernd Storck, tréner DAC: „Gratulujem kolegovi k výsledku. Chceli sme vyhrať ťažký zápas, ktorým sme si po Seredi chceli zlepšiť náladu. Dopúšťame sa však jednoduchých chýb. Od začiatku sme sa snažili byť aktívni, no úvod nám nevyšiel. Chceli sme hrať futbal, no vo výstavbe sme spravili dve veľké vlastné chyby, čím sa súper dostal do dvojgólového vedenia. Mužstvo dobre zareagovalo, a tak sme sa po penalte vrátili do zápasu. Vytvorili sme si veľa ďalších gólových príležitostí, no už sme neskórovali. Do druhého polčasu sme chceli zmeniť priebeh, no z našej strany to už nebol taký dobrý výkon. Nevedeli sme si vytvárať šance a dostať súpera pod tlak. Nebol to náš deň. Snažili sme sa, no nevychádzalo nám to.“

Ľuboš Benkovský, tréner Zlaté Moravce: „Zápas sa nám hodnotí veľmi dobre. Nie vždy vyhrávajú Zlaté Moravce v Dunajskej Strede. Pretrpeli sme dlhú negatívnu sériu a som rád, že sa nám to podarilo. Očakávali sme ťažký zápas a to sa aj naplnilo. Vieme, že Dunajská Streda má obrovskú kvalitu. Vieme ako hrá a my sme sa aj na to pripravovali, dlho sme hľadali cestu, ako fungovať a čo bude platiť. Klobúk dole pre hráčov. Veľa pracovali, dreli, boli disciplinovaní, koncentrovaní. Klobúk dole.“