S. Petráš
Doplňujúce informácie
Rozhodcovia: Filip Glova, Peter Bednár, Adam Jekkel
Informácie k zápasu

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Vedeli sme, že príde veľmi mladý, behavý tím, so srdcom na správnom mieste. Predpokladali sme, že to ich bude zdobiť celý zápas, no rátali sme aj s tým, že vďaka mladosti a neskúsenosti prídu aj chyby, ktoré sme chceli využívať. V prvom polčase sa hra mužstiev podobala, keď vzruchy pred bránami prelievali. My sme mali trochu viac gólových šancí, no žiadnu sme nepremenili. Súper za stavu 0:1 mal veľkú tutovku na 0:2, našťastie pre nás ju nevyužil. V druhom polčase mi naše mužstvo pripomínalo stroj, ktorý sa rozbieha, postupne až do takého tempa,  že na Žilinu sa to valilo z jednej i z druhej strany. Napokon vďaka túžbe a fyzickým schopnostiam hráčov sa nám podarilo zápas zvládnuť a doviesť do víťazného konca.“

Pavol Staňo, tréner Žiliny: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Plán, ktorý sme mali, mužstvo v prvom polčase i na začiatku druhého plnili a boli sme pre Ružomberok nepríjemným súperom. Od šance, keď sme mohli zvýšiť na 2:0 sa stretnutie nejako zvrtlo, čo sme nedokázali zastaviť. Vstupovali sme do toho aj striedaniami. Ružomberok bol nebezpečný. V posledných minútach, vlastne sekundách sme zápas prehrali. Musíme sa k tomu postaviť čelom a pracovať ďalej. Štandardné situácie sú veľmi nepríjemné a bolo ich strašne veľa. Určite mali vplyv na výsledok a na celkový prejav. Dostali sme sa pod tlak a Ružomberok v závere mal dosť šancí, aby s výsledkom niečo spravil a napokon sa mu to aj podarilo.“