36
M. Jedlička
Zápas navštívilo 1150 divákov
Rozhodcovia: Pavel Ochotnický, Peter Bednár, Pavel Jánošík

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: „Som hrdý na svojich hráčov. Taktiku, resp. stratégiu, ktorú sme si na súpera zvolili, plnili a bola správna. Dunajská Streda je niekde inde čo sa týka hráčskej kvality než my. Nemôžeme hrať s takýmito mužstvami vyrovnanú partiu. Chlapci však splnili taktické pokyny do bodky. Chceli sme hrať na brejky, už v prvom polčase tam mal Fadera stopercentnú šancu, prestrelil prázdnu bránku. Bol by som zvedavý, ako by hostia zareagovali na stav 1:0 pre nás. Čakali sme na chybu súpera, prišla, no gól sme nedali. Na začiatku druhého polčasu nastal pre nás smolný moment. Inkasovali sme zo štandardky, bola blbá, nemala byť. Potom sa moji hráči vzchopili, dali vyrovnávajúci gól a siahali sme na bod. Futbal je už taký, v prvom kole sme dali gól v nadstavenom čase my, teraz sme ho dostali. Žiaľ o ďalších veciach, čo tam ďalší ľudia na ihrisku robili, sa vyjadrovať nemôžem, takže ani nechcem.“

Bernd Storck, tréner D. Stredy: „Bol to veľmi ťažký a náročný zápas. Potvrdilo sa, že Pohronie má výborne organizovanú obranu. Domáci odohrali z pohľadu obrannej fázy veľmi dobrý zápas. Pre nás bolo náročné nájsť si priestory, ťažko sme si hľadali miesto. Aj keď sme sa snažili, v prvom polčase nám to nešlo, možno a preto, že prihtrávka z našej strany bola pomalá. V druhom polčase sme skúšali všetko, len aby sme zápas vyhrali. Podarilo sa nám streliť gól z priameho kopu a vedeli sme, že domáci pôjdu do ofenzívy, vynasnažia sa vyrovnať. Trošku sme im k tomu pomohli pri vyrovnávajúcom góle, keď sme na kraji ihriska zaspali. Nakoniec sme dali víťazný gól v nadstavenom čase. Môžeme sa teda rozprávať aj o šťastí. Futbal je však taký. Som rád, že moje mužstvo išlo do posledného momentu za víťazstvom.“