22
S. Petráš
Zápas navštívilo 1238 divákov
Rozhodcovia: Michal Smolák, František Ferenc, Marek Galo

Anton Šoltis, tréner Senice: "Úvodných 20 minút patrilo súperovi, pokiaľ si to u nás sadlo. Potom to bolo z našej strany lepšie, vyrovnali sme hru, dostali sme sa do zápasu. Vypracovali sme si tri príležitosti, mohli sme otvoriť skóre zápasu. Vstup do druhého polčasu bol dobrý, mali sme tam dve čisté šance. Proti súperovi, akým je Žilina, musíte takéto šance premeniť, pretože v zápase ich nebude veľa. Potrebujeme sa zohrať, pred zápasom sme museli zmeniť nejaké pozície, pretože sa nám zranil útočník. Škoda, zápas sa lámal za stavu 0:1, urobili sme chybu v obrannej zóne. Za stavu 0:2 si to súper ukontroloval, prehra je možno trochu krutá, hostia v druhom polčase trafili štyrikrát bránu a strelili štyri góly. Taký je futbal. My musíme pracovať ďalej, máme čo zlepšovať, najmä efektivitu. Súperovi gratulujem k víťazstvu."

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Zápas bol zaujímavý s množstvom  šancí. Po úvodnej 15-minútovke, kde sme mali tri gólové situácie, sa  zápas mohol vyvíjať inak, ak by sme inkasovali. Myslím si, že dnes sme boli lepším mužstvom, očakávali sme náročný zápas - prvý polčas to potvrdil. Sme spokojní, podarilo sa nám vyhrať."