36
M. Jedlička
Zápas navštívilo 2797 divákov
Rozhodcovia: Peter Kráľovič, Tomáš Somoláni, Dušan Hrčka

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Mám zmiešané pocity. Neviem či si jeden alebo druhý tím zaslúžil vyhrať. V prvom polčase sme sa snažili hrať svoju hru, súperovi sa podarilo prekvapiť nás, dokonca dvakrát, čo mu uľahčilo prácu. Myslím si, že prvý polčas z našej strany nebol ideálny a bolo to aj vinou nepriaznivého stavu, keď sme prehrávali 0:2, Dunajská Streda má kvalitu na to, aby držala loptu, čím nám trochu robila problémy, hlavne na konci prvého polčasu. V druhom polčase sme zmenili agresivitu a napádanie a dovolím si povedať, že sme v ňom boli lepším mužstvom, aj keď DAC celý čas hrozil protiútokmi. Remíza je podľa mňa spravodlivá, nediskutoval by som o tom, ktoré mužstvo bolo lepšie. Jednoducho, boli dva rozdielne polčasy, v tom druhom sme boli lepší my."

Helder Cristovao, tréner Dunajskej Stredy: "Myslím si, že sme dnes videli veľmi dobrý futbal. Proti sebe hrali veľmi dobré mužstva. Snažili sa hrať futbal, nemysleli na body. Mali sme veľmi dobrý prvý polčas, veľmi dobre sme zorganizovali mužstvo. Hráči hrali naozaj fantasticky. Po polčase sme im povedali, aby si dávali pozor, že ešte nie je koniec, že 2:0 ešte neznamená, že sme vyhrali. Žilina dala gól, veľmi dobre reagovala a keď domáci dajú gól, v takomto prostredí je to aj s pomocou fanúšikov vždy ťažké. Celkovo by som povedal, že sme si nezaslúžili remizovať, boli sme lepším tímom. Domáci ukázali dobrú reakciu po strelenom góle, ale dnes sme mali vyhrať my."