36
M. Jedlička
Zápas navštívilo 658 divákov
Rozhodcovia: Ladislav Prešinský, Tomáš Somoláni, Ján Pozor

Slavče Vojneski, tréner Serede: „Čo môžeme povedať po výhre 3:1? Určite nikto nepredpokladal taký výsledok. Počas týždňa sme sa veľa rozprávali s hráčmi o tomto zápase. Vtedy by každý bral aj remízu. Ja som spokojný s tým, že sme vyhrali, no v šatni máme slogan, že každý deň chceme byť lepší, takže aj po dnešku chceme nabudúce zase zahrať lepšie. V strede poľa sme mali taktické problémy. Prišla vynútená zmena, niečo sme si povedali aj v šatni a hráči už potom splnili všetko tak, ako sme sa dohodli. Zaslúžili sme si víťazstvo, pretože v druhom polčase sme po ňom viac túžili. Chlapci bojovali ako levy, a tak im chcem týmto poďakovať aj cez média.“

Peter Hyballa, tréner DAC: „Seredi gratulujem k trom bodom. Týchto deväťdesiat minút patrí k najhorším, aké som videl počas môjho pôsobenia v tomto klube. Nebol som spokojný s výstavbou našej hry, nedostali sme sa do tempa a nedarilo sa nám ani po krajoch. Mali sme na nich zlý prvý dotyk. Z našej strany nefungovalo ani napádanie po strate lopty. V prvom polčase sme mali dve-tri malé príležitosti, ale výsledok 0:0 bol v poriadku. Druhý polčas nebol z našej strany lepší. Vydarila sa nám zmena, keď som Koštrnu presunul ku Cleberovi, čím tento útočník už prestal byť nebezpečný. Potom však Jedlička spravil zbytočnú chybu, inkasovali sme a mužstvo už s nepriaznivým stavom nevedelo nič spraviť. Každý sa snažil driblovať, no nevedeli sme sa dostať do šancí. Prišiel druhý gól zo štandardky, čo nás mentálne položilo, ďalej tretí gól a bolo po zápase.“