Stúpajúca výkonnosť už aj s bodovou odmenou

Stúpajúca výkonnosť už aj s bodovou odmenou

Podbrezovčania využili náročný program Trnavy a po troch kolách majú na konte rovnaký počet bodov ako obhajca titulu.

Futbalisti Podbrezovej sa v 3. kole Fortuna ligy dočkali prvého bodového zisku. Po náročných súbojoch s účastníkmi Európskej ligy Dunajskou Stredou (1:2) a Slovanom (0:3) už v tretej ťažkej skúške obstáli a majstra z Trnavy zdolali 1:0. Železiari potvrdili, že dlhodobo to na Spartak vedia, veď v dvanástom vzájomnom dueli dosiahli štvrté víťazstvo, tri stretnutia sa skončili remízou. Zverenci Mareka Fabuľu zároveň uťali šnúru troch neúspechov s bílymi andelmi. „S výsledkom sme spokojní. Potrebovali sme bodovo potvrdiť stúpajúcu výkonnosť, najmä v domácom prostredí. Podriadili sme tomu všetko. Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Hostí sme nepustili do vážnejšej príležitosti, viac streleckých pokusov sme mali my, no chýbal nám pokoj v zakončení. Paradoxne na začiatku druhého polčasu sme sa nevedeli dostať do aktivity, no práve v takejto situácii sme dokázali streliť gól po rýchlom protiútoku. Od tohto momentu ma hráči milo prekvapili, že dobrou defenzívnou a taktickou hrou priaznivý výsledok uhrali,“ zhodnotil zápas tréner Podbrezovej.

O výsledku rozhodol vydarený brejk domácich v 56. minúte. Martin Baran prečítal v strede poľa rozohrávku Lukáša Greššáka na Erika Grendela, loptu vyviezol až pred šestnástku a posunul ju úplne voľnému Dávidovi Leškovi, ktorý akciu dvoch dlhoročných spoluhráčov ešte z prešovských mládežníckych tímov zakončil rutinérsky pomedzi nohy Dobrivoja Rusova. „Víťazstvo nám chutí. Sme radi, že sme dokázali zdolať majstra. Od začiatku sme hrali svoju hru, poctivý futbal, čakali sme na chybu Trnavy a tá prišla. Ponúknutú šancu sme premenili a vyhrali, takže môžeme byť spokojní a tešiť sa z prvého víťazstva v sezóne, ktoré nás bude motivovať do ďalších duelov,“ povedal autor jediného gólu.

Trnavčania zatiaľ potvrdzujú, že zvládnuť boj na dvoch frontoch je často neriešiteľná úloha. Kým v Lige majstrov si počínajú nad očakávania, v našej lige strácajú dôležité body. Jedným z kľúčových faktorov majstrovského úspechu v minulej sezóne bola ich stopercentná úspešnosť proti mužstvám z dolnej polovice tabuľky. Teraz už Spartak vyšiel naprázdno v Senici aj v Podbrezovej a domáce víťazstvo 1:0 nad Zlatými Moravcami sa tiež nerodilo ľahko. „Stratili sme ďalšie body. Je ťažké niečo povedať k tomuto zápasu, pretože sme si ho prehrali sami. Urobili sme jednu chybu, a to rozhodlo. Ak by sme ju neurobili, bolo by 0:0 a mohli sme dať gól my. Bol to teda duel o jednej chybe, ktorá rozhodla v náš neprospech,“ konštatoval po zápase v Podbrezovej Lukáš Greššák, ktorý pri absencii Borisa Godála viedol Spartak s kapitánskou páskou.