S bodkou na záver

S bodkou na záver

Futbalisti Trnavy prepustili druhú priečku v tabuľke Podbrezovej po tom, čo iba remizovali (1:1) na ihrisku deviatej Skalice.

Spartak musel bod napokon brať, pretože ho vydoloval až v samom závere. Najmä v prvom polčase to bol vzhľadom na fortunaligovú úroveň podpriemerný futbal bez väčších šancí. Dianie na ihrisku sa rozbehlo po tom, čo domáci v 57. min predviedli naozaj krásnu gólovú akciu. Po zisku lopty v strede ihriska potiahol akciu Hollý, v nebezpečnom priestore našiel Hašu, ktorý sa neulakomil, dobre si ešte počkal na nabiehajúceho Yaa a ten zblízka otvoril skóre. Vedenie 1:0 však Skaličanov nepovzbudilo. Práveže od tohto momentu začali hrať oveľa horšie, cúvli až príliš hlboko a ihrisko odovzdali Spartaku. Hostia vyrovnali po nakopnutej lopte z diaľky, keď center hlavičkoval za chrbát brankára Junasa Podhorin a po jeho vlastnom góle sa zrodil nerozhodný výsledok 1:1. „Boli sme dobre pripravení a chlapci od začiatku do bodky plnili náš zámer, ktorý na Spartak platil. Cez prestávku som hráčom hovoril, aby si počkali na šancu, ktorá určite príde. Mohli sme byť vo vedení už v prvom polčase, ale Haša nevyužil čistú gólovú príležitosť. V tom čase to však nebol pekný zápas, mal veľa prerušení, oba tímy vyčkávali. Po zmene strán to bolo lepšie. Skórovali sme, ale za záver zápasu chlapcov nemôžem pochváliť. Nechceli sme hrať až v takom hlbokom bloku, boli sme šiesti v línii. Hráči, ktorí prišli na ihrisko, sa musia podstatne viac biť o miesto v základnej zostave. Čakám od nich väčší drajv a vyššiu úspešnosť v osobných súbojoch. Trnava by nedala gól do Vianoc, ak by sme sa nedopustili chyby. Blažek ležal na zemi a naši prestali hrať. Pozerali, či sa postaví. Spartak rozohral a z toho prišlo vyrovnanie. Bol to taký dorastenecký gól. Remíza so silným súperom je však zaslúžená. Som spokojný s bodom, hoci sme boli blízko k trom,“ skonštatoval tréner domácich Juraj Jarábek. Vyrovnávajúci gól mrzel nešťastníka momentu Olivera Podhorina: „Lopta letela dlho, videl som ju na poslednú chvíľu a dotkla sa mi hlavy. Mali by sme to skúsenejšie uhrať. Napriek tomu si myslím, že môžeme stavať na našom výkone. Najmä prvý polčas bol z našej strany výborný, dokázali sme podržať loptu. Čakali sme, že hostia budú mať po zmene strán tlak, ale my sme to držali. Dali sme gól po super akcii. Škoda, že sme potom až príliš nízko a príliš skoro cúvli. Mohli sme držať obranu vyššie a nepúšťať súpera do našej šestnástky. Takéto zápasy musíme dotiahnuť do víťazného konca.“ 

Trnavčania boli nespokojní s výkonom, aký na Záhorí ukázali. Bod by pred zápasom nebrali, no napokon ho museli vzhľadom na priebeh stretnutia akceptovať. „Celý prvý polčas bol z oboch strán nevýrazný, bolo tam viac súbojov ako futbalovosti a ani jedno z mužstiev sa výraznejšie nepresadilo. Po zmene strán sme do toho viac šliapli a paradoxne sme inkasovali v čase, keď sme začali byť aktívnejší a vytvárať si príležitosti na súperovej polovici. Stratili sme loptu, neprerušili sme akciu a z kontry sme inkasovali. Potom to už bolo iba o tom, či dokážeme vyrovnať alebo otočiť. Skaličania boli unavení, spoliehali sa na bránenie, my sme držali loptu. Jeden gól sme dali, ale v závere mohol Ristovski aj rozhodnúť,“ hovoril tréner Spartaka Michal Gašparík ml., na ktorého kritickými slovami nadviazal Kristián Koštrna. Ten mal na ruke kapitánsku pásku, keďže pre trest za vylúčenie nehral Martin Mikovič. „Pred zápasom sme chceli dominovať a vyhrať, no prvý polčas sme prespali. Začali sme hrať asi až od 70. minúty. Verím, že ak by sme tak hrali celý zápas, zvíťazíme,“ uviedol pravý bek Trnavy.