Erik Daniel posilnil Spartak Trnava

Erik Daniel posilnil Spartak Trnava

Do kádra futbalistov Spartaka Trnava pribudol 30-ročný český krídelník Erik Daniel. S klubom sa dohodol na dvojročnej zmluve. V minulosti si obliekal aj dres najväčšieho trnavského rivala ŠK Slovan Bratislava.

Daniel už v najvyššej slovenskej súťaži pôsobil v dresoch Myjavy a Ružomberka, do Slovana prišiel v roku 2019. V sezóne 2021/2022 hosťoval v poľskom klube Zaglebie Lubin. V slovenskej lige nastúpil na 241 zápasov, v ktorých strelil 31 gólov. "Viem, že v Trnave sú veľké očakávania, no nikdy to nie je o jednotlivcovi, ale o celom mužstve, ako vystupuje. Proti Trnave som hral veľakrát, veľmi dobre poznám mužstvo aj prostredie, do ktorého prichádzam. Prajem si, aby ľudia chodili na futbal v čo najväčšom počte, aby nás podporovali. Nech je tu dobrá atmosféra, ktorá nás vyhecuje," povedal Daniel.      

"Erik bol od začiatku v našom hľadáčiku a zhodli sme sa na tom, že takýto hráč by nám mohol pomôcť. Erik je rýchly, dynamický a ja sa už veľmi teším na to, ako bude svojimi nábehmi za súperovu obranu dvíhať trnavských fanúšikov zo sedadiel," uviedol prezident Spartaka Peter Macho pre klubovú stránku.