Do Slovana mieri gruzínsky reprezentant Giorgi Čakvetadze

Do Slovana mieri gruzínsky reprezentant Giorgi Čakvetadze

Slovan posilnil gruzínsky reprezentant Giorgi Čakvetadze.

Do majstrovského Slovana Bratislava prichádza na ročné hosťovanie z belického KAA Gent 22-ročný ofenzívny stredopoliar a reprezentant Gruzínska Giorgi Čakvetadze. 

„Aj štvrtou letnou posilou deklarujeme naše ambície a ciele v novej sezóne, v ktorej chceme urobiť maximum pre úspech. Získavame ofenzívneho hráča, ktorý nám môže svojou kvalitou jednoznačne pomôcť. Tešíme sa, že sa nám podarilo nájsť s Gentom spoločnú reč a získali sme Giorgiho Čakvetadzeho na ročné hosťovanie. Giorgi hrával v gruzínskej reprezentácii pod vedením trénera Weissa, ktorý ho teda dobre pozná a tiež vie, čo od neho môže očakávať. Verím, že aj vďaka tomu Giorgi rýchlo zapadne do tímu a bude preň prínosom, aj vzhľadom na blížiace sa zápasy v kvalifikácii Ligy majstrov,“ povedal pre klubový web generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

„Na Slovan som mal výborné referencie od Gurama Kašiu i Jabu Kankavu, s ktorými sa poznáme z gruzínskej reprezentácie. Sú to výborní hráči, teším sa však nielen na nich, ale na všetkých nových spoluhráčov. Poznám aj trénera Vladimíra Weissa st., pod ktorým som začínal v národnom tíme. Viem, čo od hráčov vyžaduje a aký futbal preferuje. Do Slovana prichádzam s túžbou pomôcť tímu k úspechu doma i v Európe. Najlepšie sa cítim na pozícii ofenzívneho stredopoliara, tzv. desiatky, no môžem hrať aj zľava. Neviem sa dočkať, kým si prvý raz zahrám na tomto štadióne. Teším sa na pôsobenie v Slovane,“ povedal pre skslovan.sk Giorgi Čakvetadze.

Meno a priezvisko: Giorgi Čakvetadze

Dátum narodenia: 29. augusta 1999 v Tbilisi (Gruzínsko) 

Výška: 1,83 m 

Kluby: Dinamo Tbilisi (GEO), KAA Gent (BEL), Hamburger SV (GER) 

Reprezentácia: Gruzínsko „A“ (14 štartov/5 gólov), Gruzínsko „21“ (3 štarty), Gruzínsko „19“ (14 štartov/1 gól), Gruzínsko „17“ (18 štartov/5 gólov)