V Pohroní začali aj s triom Fofana, Steinhübel a Straka

V Pohroní začali aj s triom Fofana, Steinhübel a Straka

Posledný tím tabuľky slovenskej futbalovej Fortuna ligy zo Žiaru nad Hronom mal štart zimnej prípravy na jar 2021/2022 rozdelený do dvoch častí. Časť kádra FK Pohronie, doplnený o hráčov na skúšku, odštartoval s tréningami už 5. januára, naplno začal o päť dní neskôr.

Vtedy sa novému trénerskému tandemu Martin Bittengl (hlavný) a Lubomír Adler (asistent) prihlásil kompletný káder hráčov. Pohronie čakajú náročné záchranárske práce, na predposledné Zlaté Moravce stráca päť bodov, resp. na priečku zaisťujúcu záchranu šesť. V tíme skončili Petr Čmovš, Richard Lásik, Martin Adamec, Aleksander Paluszek, Raffael, Daniel Horák, Marek Výbošťok, Filip Škrteľ a Filip Mastiš. Novými tvárami sa stali Ahmed Fofana, Christian Steinhübel a Ivan Straka.      

Straka, 18-ročný stredný obranca, prišiel z FK Železiarne Podbrezová. Dvadsaťjedenročný obranca Fofana, kmeňový hráč MFK Chrudim, naposledy na jeseň pôsobil v 2. českej lige v MFK Vyškov. Dvadsaťsedemročný slovenský stredopoliar Steinhübel prišiel z FK Fotbal Třinec, v minulosti okúsil FL v drese Nitry. "Straka je hráč s veľkým potenciálom do budúcnosti, na ktorú, popri boji o záchranu, myslíme tiež. Verím, že Ivan sa dokáže v našom klube rozvinúť a vyrastie z neho platný ligový futbalista. Fofana napriek tomu, že ide o stredného obrancu, v poslednej dobe hrával ako stredný útočník, čiže ako hráč je využiteľný na oboch postoch. Očakávame od neho dominanciu vo vzdušnom priestore a veľkú pomoc pri štandardných situáciách, či už v ofenzíve alebo defenzíve. Christian je hráč, ktorý mal v minulosti veľký potenciál, no aj vplyvom zranení sa mu ho nepodarilo naplniť. Má však svoje skúsenosti a my veríme, že v našom klube ich dokáže rozvinúť," povedal pre klubový web Patrik Furka, športový manažér Pohronia.      

Mužstvo absolvuje prípravu v domácom prostredí, v sobotu 8. januára už v prípravnom súboji s českým treťoligistom FC Viktoria Otrokovice remizovalo bez gólov.      

program prípravných zápasov FK Pohronie:      

15. januára: FC Vratimov (10.30 v Žiari nad Hronom)      

21. januára: FC DAC 1904 Dunajská Streda (v Dunajskej Strede)      

26. januára: FC ŠTK 1914 Šamorín (v Žiari nad Hronom)      

29. januára: KFC Komárno (v Žiari nad Hronom)      

5. februára: ŠK Slovan Bratislava B (v Žiari nad Hronom)