Preview: Cez víkend dva súboje pohárových ašpirantov

Preview: Cez víkend dva súboje pohárových ašpirantov

Pozvánka na zápasy 16. kola Fortuna ligy.

Senica - Žilina (piatok, 17.00, VOYO, Nova Sport) 

Osem duelov bez víťazstva. Senická séria smoly je už pridlhá a Záhoráci cítia potrebu ukončiť ju. Seničania sa už prepadli na deviate miesto v tabuľke a aj to len o skóre pred Liptovským Mikulášom. Ani Žilinčania zatiaľ neprežívajú ideálnu jeseň, na piatej priečke sa im však predsa len dýcha ľahšie. Z krízy sa vyvliekli ziskom siedmich bodov v posledných troch zápasoch a aj v Senici budú v úlohe favorita. 

Liptovský Mikuláš - Michalovce (sobota, 15.00, VOYO) 

Po sérii troch víťazstiev akoby Michalovčania urazili šťastenu nepremenenou jedenástkou v Senici (1:1) a ďalšie štyri fortunaligové duely (plus jeden pohárový) prehrali. Zo skvelej jesene sa teda opäť stáva tradičná, ale Zemplínčania neskladajú zbrane. So Slovanom síce prehrali doma 1:2, no hrali dobre a ak podobný výkon zopakujú v Poprade, môžu nováčika zdolať a opäť atakovať brány skupiny o titul. Naopak, Liptáci so štrnástimi bodmi až tak vysoko zrejme nemieria, no rovnako majú zaujímavý cieľ. Víťazstvo nad najvýchodnejším fortunaligistom im totiž zaručí, že sa naňho v tabuľke dotiahnu a už určite nebudú zimovať na poslednom mieste, aj keby Pohronie všetky duely vyhralo.

Pohronie - FC ViOn (sobota, 15.00, VOYO) 

Šesťbodový zápas, bitka o všetko. Posledné Pohronie privíta predposledný ViOn a v kontexte celej sezóny to môže byť jeden z kľúčových duelov v boji o udržanie. Obaja súperi vyhrali z pätnástich duelov len po dva, akurát ViOn až päťkrát remizoval, a preto má dvojbodový náskok. Z tohto pohľadu by mu mohla stačiť remíza, zvlášť na ihrisku súpera, na tú sa ale nedá hrať. Jedni aj druhí urgentne potrebujú víťazstvo a verme, že tak bude vyzerať aj dianie na trávniku.

Trenčín - DAC 1904 (sobota, 15.00, VOYO) 

Dokonca až dva súboje pohárových adeptov prinesie pätnáste kolo, prvým je sobotňajší medzi Trenčínom a DAC. Pod Čákovým hradom by si Trenčania želali lepšie čísla, zo siedmich duelov vyhrali iba dva a v tabuľke úspešnosti v domácich zápasoch sú až na deviatom mieste. Navyše, Dunajskú Stredu nezdolali  od augusta 2019 a z posledných deviatich vzájomných zápasov vyhrali jediný. Napriek všetkým týmto nepriaznivým číslam majú tentoraz dobrú šancu uspieť. DAC nie je taký strašiak, akým bol v minulej sezóne. Na štvrtom mieste má o dva body viac ako AS a domáci sa mu tak v prípade úspechu môžu výrazne priblížiť. DAC ale mieri nahor, viac ho zaujíma tretia pozícia Ružomberka, na ktorý stráca rovnako tri body.

Spartak - Ružomberok (nedeľa, 17.00, VOYO, Dajto) 

Zápas druhého s tretím musí byť šlágrom kola, hoci o rovnaký status sa uchádza aj duel v Trenčíne. Trnavčania majú pred Liptákmi náskok šiestich bodov a hrajú doma, čiže sú v ideálnej situácii. Na vedúci Slovan strácajú po remíze s ViOn-om päť bodov, v naháňačke s majstrom teda už trochu zaostávajú. Aj preto musia napraviť poškodené a získať naspäť stratené body. S Ružomberkom to určite nebude len tak, stretnú sa predovšetkým dve nepriepustné defenzívy a ťažko tak očakávať gólové hody. Na Liptove sa naposledy zrodila remíza 0:0, my veríme, že aspoň po jednom góle na oboch stranách tentoraz uvidíme.

Slovan - Sereď (pondelok, 18.00, VOYO) 

V netradičnom pondelkovom termíne si belasí zmerajú sily so Sereďou. Po dobrom výkone a remíze s PAOK-om Solún v Konferenčnej lige potrebuje Slovan udržať tempo aj na domácom poli. Proti siedmej Seredi neprichádza do úvahy nič iné ako víťazstvo, obzvlášť doma na Tehelnom poli. Hostia sú na siedmom mieste, čo je stále sympatické a majú na dostrel prvú šestku. Reálne o ňu môžu aj bojovať, či už s Trenčínom alebo Žilinou, no akýkoľvek bodový zisk u majstra by bol obrovským prekvapením. Vo Fortuna lige sa stretnú títo súperi desiatykrát, všetkých deväť doterajších zápasov vyhrali belasí.