Preview: V nedeľu derby o všetko

Preview: V nedeľu derby o všetko

Pozvánka na zápasy 11. kola Fortuna ligy, v ktorom nás čaká aj najslávnejšie slovenské derby. Tentoraz aj s príchuťou boja o čelo ligy.

Liptovský Mikuláš - Trenčín (piatok, 17.00, VOYO, Nova Sport) 

Na posledné domáce vystúpenie spomínajú Liptáci s radosťou, veď Pohronie v polovici septembra rozdrvili 5:1. Prešiel však mesiac, počas ktorého získali v dvoch zápasoch jeden bod vonku, prehrali derby s Ružomberkom a Slovnaft Cup opustili po vyradení treťoligovým Dolným Kubínom. Doma proti Trenčínu hlásajú snahu prebrať sa vediac, že zlepšiť musia najmä defenzívnu činnosť. Až 25 inkasovaných gólov je najvyšším číslom v lige, v desiatich zápasoch je to jednoducho priveľa. Trenčania tiež upustili od ideálnej formy a trikrát v sérii nevyhrali. Naďalej ich trápia remízy, nerozhodne sa skončil každý druhý zápas mužstva Petra Hlinku.

Žilina - Dunajská Streda (sobota, 16.00, VOYO) 

Veľmi ťažký debut čaká na nového trénera Žiliny Petra Černáka. Po sérii nelichotivých výsledkov, ktorá vyvrcholila prehrou 0:1 v Michalovciach, vedenie klubu odvolalo Pavla Staňa a šošoni veria, že do mužstva prichádza nový a veľmi potrebný impulz. Doma proti Dunajskej Strede to však v súboji pohárových zástupcov Černák nebude mať ľahké. Je potrebné pripomenúť, že DAC má iba o jeden bod viac ako siedma Žilina a aj jeho umiestnenie v skupine o titul stojí na vratkých nohách. Vedúce duo Slovan - Trnava sa ostatným vzdiaľuje a možno práve vzájomný zápas hlavných adeptov na ich naháňanie naštartuje aspoň jedného z nich.

Pohronie - Ružomberok (sobota, 18.00, VOYO) 

Aj v Žiari sa udiala trénerská zmena, Štefana Zaťka nahradil u nás zatiaľ neznámy Španiel Pablo Villar. Celá situácia je prirodzeným vyústením výkonov a výsledkov Pohronia, ktoré je s piatimi bodmi a jediným víťazstvom na dne tabuľky. Aj skóre 8:23 je veľavravné. Doma proti Ružomberku si Villar môže veriť na úspech, no karty hrajú v prospech hostí, ktorí vyhrali trikrát po sebe, čo ich vystrelilo až na fantastické tretie miesto. Ak „Ruža“ potvrdí formu a uspeje, zostane tretia po odohraní polovice základnej časti.

Senica - Michalovce (sobota, 18.00, VOYO) 

Záhoráci trikrát v rade nevyhrali a v sobotu privítajú v skvelej forme hrajúce Michalovce. Impulzom pre domácich môže byť fazóna najlepšieho strelca ligy šesťgólového Sukisu, alebo aj štart Egyho v drese indonézskej reprezentácie. Určite aj na nich sa budú fanúšikovia spoliehať proti MFK Zemplín, ktorý pre zmenu tri zápasy v sérii vyhral a poskočil až na štvrtú priečku. Michalovčania už zabudovali do kolektívu Španiela Peňu, ktorý prišiel z chýrnej barcelonskej akadémie La Masia a tréner Nemec nevylúčil, že mu v sobotu dá šancu ukázať svoje nesmierne technické kvality. Môže to byť veru obojstranne zaujímavý duel s otvoreným koncom.

Zlaté Moravce - Sereď (sobota, 18.00, VOYO) 

Súboj jedenásteho s deviatym tímom tabuľky je predovšetkým bitkou o to čo najskôr sa vyhrabať z pásma zostupu. ViOn stráca na sobotňajšieho súpera až päť bodov a v prípade ďalšieho neúspechu by bol rozdiel už priepastný. Sereď sa trápi v ofenzíve, strelila iba osem gólov, ale ku cti slúži relatívne nízke číslo inkasovaných - dvanásť. Krv do žíl vlialo hosťom nedávne víťazstvo 2:1 nad Senicou, ViOn pre zmenu vyhral z desiatich zápasov rovnako ako posledné Pohronie iba jeden. Zdá sa, že aj tréner Benkovský hrá o zotrvanie vo funkcii, pre domácich to môže byť existenčný zápas.

Trnava - Slovan (nedeľa, 17.00, VOYO, Dajto) 

Vždy je to slávnosť, ak sa hrá najslávnejšie slovenské derby. No už dlho sme v súboji Trnavy so Slovanom nezažili pocit, že zápas môže skutočne prehovoriť do vzájomného boja o titul! V jedenástom kole vyzve druhý tím Fortuna ligy lídra tabuľky a lepšiu pozvánku na Štadión Antona Malatinského sme si ani len nemohli priať. Trnavčania s Martinom Škrtelom v zostave v troch zápasoch ešte neinkasovali, celkovo dostali len štyri góly a majú najpevnejšiu defenzívu v súťaži. Vedia však vystrčiť aj rožky smerom vpred, na čo si belasí musia zvlášť u súpera dávať pozor. V očakávanej skvelej atmosfére sa tešíme na oslavu futbalu, najlepší útok hrá proti najkvalitnejšej obrane, majster vyzve odvekého rivala. Už aby to tu bolo!