​Erik Jendrišek VOYO Hráčom mesiaca september

​Erik Jendrišek VOYO Hráčom mesiaca september

Erik Jendrišek sa stal VOYO Hráčom mesiaca september 2021. Útočník AS Trenčín dostal najviac hlasov od sedemčlennej odbornej poroty a stal sa tak druhým víťazom ankety v aktuálnom ligovom ročníku.

Skúsený trenčiansky zakončovateľ presvedčil odbornú porotu najmä svojimi výkonmi v septembri. Na trón pre Hráča mesiaca ho vyniesli štyri góly. Tridsaťštyri ročný útočník naplno zažiaril v zápasoch proti Senici a v Pohroní. V oboch prípadoch zaznamenal po dva presné zásahy. Ako sám ale poznamenal, škoda, že zápasy neboli trojbodové. „Je to vizitka celého mužstva, teším sa však, že moje výkony zaujali porotu. Verím, že mi forma vydrží čo možno najdlhšie,“ hovorí v Erik Jendrišek.   

Bývalý slovenský reprezentant dostal od poroty až 31 bodov, na druhom mieste skončil Samuel Mráz s 19 bodmi. Každý zo siedmich porotcov obsadil Jendrišeka na jedno z prvých troch miest, pričom až piati zo siedmich dali trenčianskeho útočníka na prvú pozíciu. Zaujímavosťou je, že Jendrišek je už druhým hráčom AS Trenčín, ktorý získal prestížne ocenenie VOYO Hráč mesiaca v aktuálnej ligovej sezóne. Prvým bol Jakub Kadák.   

Výsledky / VOYO Hráč mesiaca september   

 1. Erik Jendrišek (AS Trenčín) – 31 bodov 
 2. Samuel Mráz (Slovan Bratislava) – 19 bodov 
 3. Dominik Takáč (Spartak Trnava) – 8 bodov 
 4. Matej Madleňák (MFK Ružomberok) – 5 bodov 
 5. Elvis Sukisa (FK Senica) – 0 bodov   

Odborná porota je sedemčlenná a tvorí ju:   

 • Ivan Kozák – prezident ÚLK 
 • Štefan Tarkovič – tréner reprezentácie SR 
 • Marek Sapara – bývalý slovenský reprezentant 
 • Martin Mikulič – bývalý futbalista a futbalový expert 
 • Ladislav Molnár – bývalý futbalista 
 • Slavo Jurko – športový komentátor 
 • Andrej Zvolenský – športový komentátor