Keď je bod málo obidvom

Keď je bod málo obidvom

V nedeľnom televíznom zápase videli diváci obojstranne dobrý zápas. V šatni si však víťazný chorál nezaspieval ani jeden tím. Trenčín remizoval v Dunajskej Strede 1:1. Domáci hrali bez zranenej trojice Kružliak, Schäfer, Balič.

Stále teda platí, že úradujúci vicemajster Slovenska predstavuje jedno z menej príjemných prekvapení tejto sezóny. Dunajskostredčania majú aj po dueloch piateho kola na konte jediné víťazstvo a v tabuľke im nateraz patrí až ôsma priečka. Trenčania sú na tom lepšie. Prehrali iba raz, a to na trávniku majstrovského Slovana Bratislava, momentálne sú na štvrtej pozícii. Aj na Žitnom ostrove boli dlho lepší a jasne kráčali za víťazstvom. Veľkou chybou pri inkasovanom góle však sami nakopli motor súpera a napokon mohli aj prehrať. 

Zverenci trénera Petra Hlinku vstúpili do stretnutia výborne. Hrali tvrdo, organizovane, no zároveň atraktívne. Dunajskostredčanom robil problém ich vysoký pressing, z čoho rezultoval prvý gól zápasu. Gaži obral o lotpu Dimuna ešte na polovici DAC a celú akciu zakončil peknou strelou Kadák. Kto si vtedy myslel, že je koniec nádejám domácich, ten sa mýlil. Trenčín totiž urobil hrubú chybu pri zónovom bránení pokutového územia pri štandardnej situácii. Skvelý priamy kop Davisa poslal hlavou do siete nikým nestrážený najvyšší hráč Dunajskej Stredy Danylo Beskorovajnij. Od tohto momentu sa hra vyrovnala, po zmene strán mohol zavŕšiť obrat Nicolaescu, no loptu napálil iba do brvna. Dunajskostredčania nevyužili v závere štvorminútovú presilovku po vylúčení brankára Kukučku, keď musel ísť vzhľadom na už tri predošlé striedania medzi trenčianske žrde obranca Madu, a tak sa zrodila remíza. 

„Videli sme veľmi zaujímavý zápas. V prvom polčase sme dominovali. Súper nemal až na gólovú hlavičku žiadne ďalšie šance. My sme dali veľmi pekný gól po pressingovej situácii a mali sme aj ďalšie príležitosti, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca.  Zápas sa otočil na začiatku druhého polčasu, súper nastrelil brvno a začal mierne dominovať. Potom sme sa znova dostali do hry a zvyšok priebehu bol vyrovnaný. Hralo sa hore-dolu, bolo to otvorené, remíza je zaslúžená,“ povedal tréner Trenčína Peter Hlinka. 

Dvojica Kalmár - Schäfer sledovala zápas z tribúny

Výborný výkon podal jeho zverenec Adam Gaži, ktorý pritom vôbec nemal nastúpiť od začiatku. Keďže sa však na rozcvičke zranil Lucas Demitra, išiel na ihrisko a rozhodne zaujal. Napríklad aj vybojovanou loptou pred streleným gólom. „Len pár minút pred výkopom som sa dozvedel, že pôjdem hrať. Bol som pripravený odovzdať maximum. Odohrali sme fajn zápas, začali sme dobre. Škoda, že sme inkasovali zbytočný gól. Musíme zapracovať na štandardkách. Bod sa nám máli, vypracovali sme si viac šancí.“ 

S bodom nebol spokojný ani stredopoliar domácich Milan Dimun, ktorého mrzela práve strata lopty pred inkasovaným gólom, keď mu ju vypichol Gaži. „Z remízy sme sklamaní. Beriem to na seba. Spravil som chybu, akú nemôžem urobiť. Veľmi ma to mrzí a verím, že v ďalšom zápase zvíťazíme. Dúfal som v obrat, tlačili sme sa do bránky súpera. Mali sme príležitosti na skórovanie, trafili sme brvno. Škoda, že nám to druhýkrát nepadlo,“ povedal Milan Dimun, na ktorého nadviazal autor jediného dunajskostredského gólu Danylo Beskorovajnij: „Sme nespokojní. Potrebujeme doma víťaziť. Prehrali sme veľa zápasov a chceme ísť vyššie v tabuľke. Nemáme šťastie, dostali sme aspoň jeden gól v každom dueli, robíme veľa chýb. Musíme viac makať.“    

Zápas musel dochytať trenčianskyobranca Madu


OBRANCA V BRÁNKE 

Bol to moment, o ktorom sa hovorilo najviac po zápase. V 90. min brankár AS Michal Kukučka vybehol na nakopnutú loptu, ku ktorej sa dostal neskôr ako domáci útočník Sharani. Sklzom trafil iba jeho nohy a zaslúžene uvidel červenú kartu. Keďže tréner Peter Hlinka už trikrát striedal, medzi žrde išiel obranca Madu. Domáci štvorminútový nadstavený čas nevyužili a dokonca ani nevystrelili na krajného obrancu s rukavicami na rukách. „Snažil som sa zabrániť útoku súpera, ale zle som si to vypočítal. Žiaľ, trafil som nohu protihráča,“ chlapsky priznal Michal Kukučka a následne doložil: „Až vtedy som si uvedomil, že už nemôžeme striedať. Iba som sa modlil, aby chalani udržali výsledok.“ To sa Trenčanom aj podarilo, čo domácich veľmi mrzelo. „Hráči súpera sa snažili potom kúskovať hru a my sme si už, žiaľ, nedokázali vytvoriť šancu,“ priznal stredopoliar DAC Milan Dimun.