​Utíšili piskot

​Utíšili piskot

Futbalisti Dunajskej Stredy zvládli dôležitý zápas. Po troch prehrách na úvod novej sezóny zdolali v 2. kole Fortuna ligy nováčika z Liptovského Mikuláša 3:1.

Úradujúci vicemajster bol v náročnej situácii po tom, čo na úvod ligového ročníka prehral 1:4 v Michalovciach a po dvoch prehrách s Partizanom Belehrad (0:1, 0:2) ukončil svoje pôsobenie na medzinárodnej scéne hneď na úvod v 2. predkole Konferenčnej ligy. „Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké a samotný zápas to napokon aj potvrdil. Vo štvrtok sme odohrali náročný duel s Partizanom a na konte sme mali už tri prehry. Neboli sme v jednoduchej situácii a dôležité bolo, ako tento zápas zvládneme mentálne. Potrebovali sme zdolať súpera, ale v prvom rade sme museli zvíťaziť nad sebou. Som rád, že sa nám to podarilo. Verím, že s týmto víťazstvom sa opäť dostaví aj naše sebavedomie a vrátime sa na úroveň, ktorá nás zdobila v príprave,“ povedal tréner DAC Antal Németh

Ani v súboji s Mikulášanmi nešlo všetko podľa predstáv. Už v prvej minúte otvoril skóre stretnutia hosťujúci Dragan Andrič a žlto-modrí museli dobýjať hradby dobre sformovaného Tatrana. Za stavu 0:1 sa z tribún MOL arény dokonca ozýval piskot, na čo hráči Dunajskej Stredy rozhodne nie sú zvyknutí. „Vieme, že sme v tomto zápase bojovali nielen o tri body, ale aj o naše sebavedomie a takisto dôveru fanúšikov. Keďže sme mali na konte tri prehry a rýchlo sme inkasovali aj v štvrtom zápase, nemali sme ľahkú úlohu. Mám radosť, že sme zabojovali o dobrý výsledok a takisto o priazeň fanúšikov,“ doložil maďarský kouč DAC. 

V tejto súvislosti treba dodať, že tím zo Žitného ostrova sa musí vyrovnať s viacerými absenciami. Pre zranenie chýbajú líder tímu Zsolt Kalmár, nebezpeční krajní obrancovia Eric Davis a Cesar Blackman. Navyše, na konci letného prestupového obdobia odišiel do Dynama Kyjev hrotový útočník Eric Ramirez. 

Paradox je, že Dunajskú Stredu dostal do problémov jej kapitán, ktorý sa v úvode zápasu dopustil chybičky. Lopta sa mu od ruky odrazila do ideálnej palebnej pozície k Draganovi Andričovi, ktorý krásnym lobom prekabátil brankára Jedličku. „Bola to nešťastná situácia. Nie je to ľahké, keď inkasujete na začiatku stretnutia. Dôležité bolo, že sme vyrovnali ešte do prestávky, predtým sme nevyužili niektoré šance. Po zmene strán sme mali ďalšie príležitosti, dve sme premenili na gól a zaslúžene sme vyhrali. Liptovský Mikuláš je sympatický súper, ktorý sa snaží hrať dobrý futbal a prispel ku kvalite zápasu,“ uviedol zhodou okolností rodák z Liptovského Mikuláša Dominik Kružliak

Oceniť treba prínos Andrása Schäfera. Maďarský reprezentačný stredopoliar je práve ten hráč, z ktorého sa pri neúčasti Zsolta Kalmára stáva líder DAC. Ktovie, akoby sa zápas vyvíjal, ak by práve on tesne pred prestávkou utešenou strelou spoza šestnástky do vzdialeného horného rohu bránky nevyrovnal svojím prvým gólom v lige na 1:1. „Z premiérového zásahu v lige mám radosť, no ešte viac ma teší, že sme po prestávke na to dokázali nadviazať dvoma gólmi a pripísali sme si zaslúžené víťazstvo. Nebolo ľahké dobýjať súperove hradby. Verím, že takto budeme pokračovať v ďalších stretnutiach,“ doložil 22-ročný stredopoliar. 

IŠLI AŽ NA KRV 

Rešpekt si zaslúžia aj futbalisti nováčika. Debutant medzi elitou Tatran Liptovský Mikuláš má síce po dvoch zápasoch s najsilnejšími súpermi – Slovanom (1:4) a DAC (1:3) – na konte nula bodov, no na Žitnom ostrove predviedol bojovný výkon a rozhodne nesklamal. „Hrali sme dobre a dlho sme odolávali kombinačnému protivníkovi, ktorého hnali vpred skvelí fanúšikovia. Máme za sebou ťažký zápas – fyzicky aj psychicky – keďže sme veľa času behali bez lopty. Škoda, že súper vyrovnal ešte pred prestávkou, mohlo to byť zaujímavejšie. Zbierame nové skúsenosti a hanbu sme si zatiaľ určite nespravili. Verím, že časom sa dostavia aj výsledky,“ povedal kapitán nováčika Richard Bartoš.