Trenčín chce v novej sezóne zamiešať kartami

Trenčín chce v novej sezóne zamiešať kartami

​Futbalisti AS Trenčín chcú v novej fortunaligovej sezóne zabojovať o priečky zaručujúce účasť v európskych klubových súťažiach.

Trenčania sa v jarnej časti uplynulého ligového ročníka vrátili na vlastný štadión. Tím okolo trénerského tandemu Stijn Vreven – Juraj Ančic skončil na šiestej priečke.     

Predstavil sa aj v baráži o Európsku konferenčnú ligu UEFA, kde však v semifinále skončil na štíte VioNu Zlaté Moravce/Vráble. Pred začiatkom novej sezóny si vedenie klubu kladie vyššie ciele ako v predchádzajúcom období. "Chceme robiť všetko pre to, aby sme prinavrátili športovú úroveň, od ktorej sme sa v uplynulých rokoch vzdialili. Snažíme sa vykonať všetko pre to, aby sme podobnému scenáru predišli. Aby si všetci po tejto sezóne povedali, že sme zamiešali kartami a budeme nimi miešať pravidelne,“ povedal na stredajšej predsezónnej tlačovej konferencii generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.      

Podľa jeho slov chce klub nájsť novú energiu fungovania a napomáhať trénerom i realizačnému tímu.  

„Potrebujeme, aby chápali, kam smerujú kroky vrchného manažmentu. Ak sa nevrátime späť na starú cestu, bude pre klub náročné vygenerovať finančné zdroje na ďalšie fungovanie,“ dodal. 

V kabíne prišlo k viacerým zmenám. Z tímu odišla osmička hráčov. Medzi nimi aj dlhoročná brankárska jednotka Igor Šemrinec, kapitán tímu Achraf El Mahdioui, či najlepší strelec uplynulej sezóny AS Trenčín Hamza Čatakovič. Do tímu pribudla pätica nových tvárí. Medzi nimi podľa mena najviac zaujal Erik Jendrišek.  

„Z kádra mám veľmi dobrý pocit. Je v ňom konkurenčné prostredie. Je plný hráčov z vlastnej akadémie i zahraničných hráčov. Verím, že budeme vedieť vytvoriť zaujímavý tím, ktorý zabojuje o priečky zaručujúce európske súťaže,“ povedal Rybníček.      

Trénerom tímu sa stal na začiatku prípravného obdobia Peter Hlinka. 42-ročný rodák z Prešova prežil podstatnú časť kariéry v Rakúsku. Je bývalým reprezentantom Slovenska a v piatok zažije premiéru na lavičke v najvyššej slovenskej súťaži. 

„Veľmi sa teším, že vznikla spolupráca medzi mnou a klubom. Páči sa mi myšlienka robiť futbal trocha inak, čo bolo rozhodujúcim faktorom prijatia ponuky. Chceme hrať ofenzívny a dominantný futbal s pozitívnou energiou. Nebude to o chybách, ale o tom, čo budeme robiť po nich,“ vyjadril sa  Hlinka.      

Mužstvo počas prípravného obdobia odohralo päť zápasov. Vyhralo iba raz, keď hneď v úvode zdolalo Karvinú. Medzi súpermi hrali prím tímy z českej najvyššej súťaže. 

"V Česku sme sa dostali do fázy, kedy bolo na mužstve cítiť únavu psychického aj fyzického charakteru. Posledný zápas proti Púchovu ukázal dobré veci. Náš cieľ je byť čo najviac dominantní. Máme mladé mužstvo, ktoré potrebuje čas,“ zdôraznil.      

Vedenie klubu predstavilo nového generálneho sponzora, ktorý sa stala na obdobie dvoch rokov spoločnosť Tipsport. Tá bude dominovať aj na dresoch pre sezónu 2021/2022.            

Súpiska AS Trenčín pre jesennú časť Fortuna ligy:      

brankári: Matouš Babka, Michal Kukučka      

hráči do poľa: Ramón, Samuel Kozlovský, Steve Kapuadi, Martin Šulek, Madu Kingsley, Kelvin Pires, Adrián Slávik, Richard Križan, Reuben Yem, Djordje Jovičič, Juha Pirinen, Urban Mazanovský, Artur Gajdoš, Abdul Zubairu, Jakub Kadák, Samuel Lavrinčík, Rahim Ibrahim, Dominik Hollý, Matúš Kmeť, Ahmad Ghali, Eduvie Ikoba, Philip Azango, Lucas Demitra, Erik Jendrišek, Adam Tučný, Adam Gaži      

príchody: Erik Jendrišek (Nitra), Samuel Kozlovský (Slovan Bratislava), Matouš Babka (Vyšehrad), Djordje Jovičič (Braga), Dominik Hollý (dorast)      odchody: Igor Šemrinec, Ante Roguljič, Milan Corryn, Achraf El Mahdioui, Ruben Ligeon, Menno Bergsen, Hamza Čatakovič, Tomislav Knezevič      realizačný tím: Peter Hlinka (hlavný tréner), Juraj Ančic (asistent trénera)      

Prípravné zápasy: Trenčín – Karviná 3:0, Trenčín – Zlín 1:1, Trenčín – Mladá Boleslav 0:5, Trenčín – Pardubice 1:2, Trenčín – Púchov 1:1      strelci v príprave: 3 góly: Kadák, 1 gól: Kmeť, Križan, Tučný