Marián Chobot bude hosťovať v Zlatých Moravciach

Marián Chobot bude hosťovať v Zlatých Moravciach

Odchovanec nitrianskeho futbalu Marián Chobot sa stane oficiálne 1.7. hráčom ŠK Slovan Bratislava. K belasým sa však nepripojí, zamieri na ročné hosťovanie do FC ViOn Zlaté Moravce.

Rýchlonohý ľavý krídelník patrí v 21 rokoch k skúseným futbalistom našej ligy. V drese FC Nitra si pripísal 69 ligových zápasov, v ktorých nastrieľal sedem presných zásahov a pridal štyri asistencie. Do ViOnu prichádza s dobrými pocitmi.   

„Mám skvelé pocity. Naozaj sa na všetko teším – na chalanov, kabínu. Rovnako na súťažné stretnutia, pretože už si ani nepamätám, kedy som naposledy nastúpil na ihrisko. Som rád, že som tu. Verím, že pomôžem klubu a tiež sebe. Zo zázemia som milo prekvapený. Myslím, že sa tu budem cítiť veľmi dobre,“ zneli prvé slová krátko po spečatení hosťovania bývalého reprezentanta do 21 rokov Mariána Chobota.   

V drese FC ViOn naplno zažiaril v predchádzajúcej sezóne krídelník belasých David Hrnčár. Niečo podobné si pri Žitave sľubujú od Chobota.   

„Po odchode Hrnčára a dlhodobom zranení Kovaľa bolo pre nás prioritou posilnenie sa v krídelných priestoroch. Hľadali sme ľaváka, čo sa nám podarilo. Prichádza k nám bývalý reprezentant do 21 rokov, futbalista s výbornou kopacou technikou. Rýchlostne vybavený, navyše charakterovo zapadá do našej kabíny. Sme veľmi radi, že rokovania so Slovanom boli rýchle. Dôležité bolo, že všetky strany mali o tento transfer záujem,“ vyjadril sa generálny manažér Marek Ondrejka.