​Najlepším hráčom podľa InStat Index Zsolt Kalmár

​Najlepším hráčom podľa InStat Index Zsolt Kalmár

Najlepším hráčom uplynulého ročníka Fortuna ligy podľa InStat Index je kapitán DAC Dunajská Streda Zsolt Kalmár. Spomedzi všetkých futbalistov našej ligy dosahuje najvyššie číslo.

Zsolt Kalmár má napriek zraneniu za sebou úspešnú sezónu. Kapitán DAC 1904 Dunajská Streda pozbieral hneď niekoľko individuálnych trofejí. Na posezónnom galavečere Jedenástka sezóny získal cenu za najlepšieho hráča Fortuna ligy, v rámci podujatia Futbalista roka si odniesol aj cenu za najlepšieho hráča našej najvyššej súťaže za uplynulý kalendárny rok, získal cenu za najlepšieho hráča mesiaca i najkrajší gól mesiaca. 

Kalmár bol aj najlepším futbalistom našej ligy podľa oficiálnych zápasových dát a dosahuje najvyššie číslo v tzv. InStat Index – 279. Na druhom mieste je Kalmárov spoluhráč z DAC Cesar Blackman (275) a na treťom sú spoločne s číslom 269 Lukáš Pauchek z ŠK Slovan Bratislava a Jakub Kiwior zo Žiliny. 

InStat Index je tvorený na základe oficiálnych zápasových dát, je to automatický algoritmus, ktorý zohľadňuje výkonnosť hráča, jeho prínos pre tím. InStat Index pomáha určiť kvalitu hráča. Najlepším hráčom Európy z hľadiska InStat Index je Lionel Messi s číslom 402. Zsolt Kalmár s číslom 279 je celkovo na 945. priečke. Rovnaké číslo má napríklad aj útočná hviezda Atlética Madrid Luis Suárez.