​Už len posledný krok

​Už len posledný krok

Futbalisti Slovana Bratislava zvládli neľahkú úlohu. Na ihrisku Žiliny v šiestom nadstavbovom kole vyhrali 3:2 a zisk tretieho titulu za sebou môžu spečatiť už v nedeľu víťazstvom v derby na ihrisku Trnavy. Tešiť sa môžu aj skôr, a to keď v sobotu Dunajská Streda zakopne so Žilinou.

Belasí neboli v lichotivej situácii. Po remíze v Dunajskej Strede (2:2) a domácej prehre s Trnavou (1:2) nevládla v kabíne úradujúceho majstra dobrá nálada. Napriek tomu dokázali zverenci trénera Darka Milaniča dobre vstúpiť do zápasu. Po vlastenci Ananga a štrnástom tohtosezónnom zásahu Rataa viedli 2:0. Nezlomila ich ani skutočnosť, že ešte do prestávky znížil po štandardnej situácii Minárik a krátko po nej vyrovnal Bernát. Bratislavčania sa zmobilizovali a o víťazstve rozhodli striedajúci hráči Holman a Weiss. Po zákroku Kaprálika na prvého menovaného nariadil Marhefka pokutový kop, druhý menovaný poslal z bieleho bodu loptu do siete. Nastúpil prvýkrát po svalovom zranení, ktoré ho obralo v marci o návrat do národného tímu. „Nebolo to pre nás jednoduché, pretože sme neboli v našej komfortnej zóne. Viac k tejto téme nebudem hovoriť, ale radšej by som bol, ak by sme sa stopercentne mohli sústrediť na zápas. Obzvlášť preto, že sme nastúpili proti Žiline. Tento súper nás vždy donúti ísť na hranicu vlastných možností,“ rozhovoril sa na pozápasovej tlačovej besede tréner Darko Milanič, ktorý nemohol využiť marockého krídelníka Mohu. Ten zverejnil na svojich sociálnych sieťach fotky zo Španielska. „Nehral, pretože som ho tri dni nevidel,“ lakonicky vysvetlil slovinský kormidelník. 

S priebehom zápasu bol veľmi spokojný. „Chlapci sa s náročnou situáciou veľmi dobre vyrovnali. Pravda je aj to, že keď už vedieme 2:0, mali by sme si to uhrať lepšie. Inkasovali sme do šatne a Žiline sme dovolili vrátiť sa do zápasu. Ukázali sme však kvalitu a dobre naskočili do stretnutia aj striedajúci hráči. Teší ma, že sme vyhrali,“ poznamenal Darko Milanič. „Dosiahli sme nesmierne dôležité víťazstvo. Najmä z toho dôvodu, že sme potrebovali reagovať na straty z predošlých dvoch ligových zápasov. Sme šťastní, určite ste cítili emócie, ktoré sme zo seba vydali. Sme zase o krok bližšie k nášmu cieľu. Vieme, že by sme si nemali dovoliť stratiť vedenie 2:0, no našťastie sme ešte dokázali do toho dupnúť. Dôležité bolo, že sme sa zomkli a pridali víťazný zásah,“ doplnil svojho trénera jeden z najlepších mužov na ihrisku – pravý obranca Lukáš Pauschek. Ten sa blysol najmä ukážkovou akciou pred druhým gólom, keď prešprintoval polovicu ihriska a nezištne prihral Rataovi, ktorý skóroval. 

Slovan Bratislava sa teda už tento týždeň môže radovať z jedenásteho titulu za sebou. „Ešte pred súbojom v Trnave nás čaká pohárový zápas s Banskou Bystricou. V nedeľu nám bude chýbať vykartovaná dvojica Rabiu – De Kamps. Musíme si premyslieť zloženie stredovej formácie. Urobíme všetko pre to, aby sme derby zvládli lepšie ako naposledy. Spravíme maximum pre to, aby sme to už dotiahli do konca,“ skonštatoval tréner Slovana Bratislava Darko Milanič.   

SPOKOJNOSŤ STAŇA 

Znie to síce paradoxne, no spokojnosťou oplýval aj tréner neúspešného kolektívu zo Žiliny Pavol Staňo. „Teším sa. Máloktoré mužstvo v lige vie hrať takto proti Slovanu. Samozrejme, máme čo zlepšovať, ale robíme postupné kroky. Som rád, že sú v našej lige takéto zápasy,“ skonštatoval kouč MŠK, ktorého zverenci na štvrtej priečke zaostávajú už o päť bodov za Trnavou. „Ešte sa môžeme prepracovať do pohárovej Európy. Dôležité budú zápasy v Trnave a Dunajskej Strede. Máme potrebnú kvalitu na to, aby sme ich zvládli. Kým sa bude dať, pôjdeme za našim cieľom a budeme hrýzť,“ doložil Pavol Staňo.