Keď sa diváci tešia a tréneri mračia

Keď sa diváci tešia a tréneri mračia

Bývajú aj také zápasy, keď fanúšikovia nadšene výskajú, no tréneri krčia nosmi. Jeden z nich mohli diváci vidieť pod Dubňom. V šlágri 3. kola nadstavbovej časti Žilina na domácom trávniku remizovala s Dunajskou Stredou 3:3.

Všetkých šesť gólov padlo v prvom polčase v rozmedzí dvadsiatich troch minút. Pri televíznych obrazovkách ste mohli vidieť veľké pekné zásahy, dvojgólové predstavenia v podobe domáceho Ďuriša a hosťujúceho Ramireza, čerešničkou na torte bola strela do šibenice v podaní Baliča. Samozrejme, takáto gólová porcia sa zrodila aj pre chyby oboch tímov v defenzíve, preto tá o o čosi menšia spokojnosť kormidelníkov. „Bol to zaujímavý zápas. Veľká škoda, že sa na ňom nemohli zúčastniť aj fanúšikovia. Myslím si, že sme podali veľmi dobrý výkon. V prvom polčase sme sa snažili hrať organizovane, kontrolovali sme priebeh zápasu a strelili sme krásny prvý gól. Mali sme šancu aj na druhý. Žiaľ, urobili sme až príliš ľahké chyby, čím sme pomohli súperovi. Po jednej z nich Žilina vyrovnala. Balič dal krásny gól, ale po ďalšej chybe vzadu sa zrodila penalta, z ktorej súper opäť vyrovnal. Stratili sme koncentráciu, Žilina to dokázala využiť a otočila priebeh. Ešte do prestávky sme však vyrovnali na 3:3,“ zhodnotil skvelé prvé dejstvo tréner Dunajskej Stredy Bernd Storck a ďalej pokračoval: „Oba tímy chceli vyhrať, no v druhom dejstve sa už väčšie šance nezrodili. Mužstvá hrali organizovanejšie a takticky lepšie. Vo veľmi dobrom zápase získali veľmi dobrý bod.“ 

Tréner Žiliny Pavol Staňo priznal, že pre niektoré chyby v defenzíve bol na svojich hráčov doslova nahnevaný. Napriek tomu aj v jeho hodnotení zvíťazila pozitívna emócia zo zápasu, ktorý bol bohatý na krásne momenty. „Bol to zaujímavý súboj pre divákov s množstvom šancí. Nás trénerov určite zaskočilo, ako fungovala defenzíva oboch tímov. Dovolím si tvrdiť, že tieto mužstvá dokážu hrať určite ešte lepšie. Futbal sa však hrá pre divákov a my sme dnes videli otvorenú partiu, v ktorej oba tímy išli za gólmi. Remíza je zaslúžená, bod berieme a pozeráme sa s optimizmom dopredu. Streliť DAC tri góly je dobré, no musíme sa zlepšiť v defenzíve,“ uviedol kormidelník MŠK Pavol Staňo. Keď Dunajská Streda prišla naposledy do Žiliny, prehrala 1:4. Bolo to 9. kolo a „šošoni“ prerušili skvelú sériu DAC. Žlto-modrí totiž predtým vyhrali prvých osem kôl. 

Teraz vstúpili zverenci trénera Bernda Storcka oslabení o dvoch maďarských reprezentantov Zsolta Kalmára a Andrása Schäfera, ktorí sa zranili na poslednom zraze národného tímu. Napriek tomu podali lepší výkon. „Sú to dôležití hráči a obaja nám veľmi chýbali. Zsolty bude, žiaľ, absentovať dlhodobo. Veľmi ma to mrzí. András by sa mal vrátiť rýchlejšie. Chalani ich však výborne nahradili. Skvele hral Andzouana, takisto Nebyla. Je dobré, že ich dokázali zastúpiť,“ povedal stopér Dominik Kružliak, ktorý mal pri neúčasti Zsolta Kalmára kapitánsku pásku na ruke. 

Vo výbornom predstavení vyčnievali výkonom dvaja dvojgóloví strelci. Hosťujúci Eric Ramirez potvrdil povesť šestnástkového dravca, domáci Dávid Ďuriš zase veľký talent. Má len 22 rokov, no v tejto sezóne už dosiahol sedem gólov a štyri asistencie. Proti DAC sa presadil dvakrát zblízka nohou aj hlavou. „Bol to jeden z mojich najlepších zápasov. Radšej by som však mal tri body. Pre oko diváka to musel byť skvelý zápas. Padlo veľa gólov, boli by aj ďalšie šance. Mrzí ma, že nie všetky sme využili. Mohli sme aj vyhrať,“ uzavrel Dávid Ďuriš.