V Trnave súboj o tretie miesto, vyjde Spartaku revanš?

V Trnave súboj o tretie miesto, vyjde Spartaku revanš?

Pozvánka na zápasy 21. kola Fortuna ligy.

Dunajská Streda - Michalovce (sobota, 14.00) 

Mužstvá, ktoré sú v posledných rokoch spojené častou spoluprácou pri hosťovaniach a prestupoch, delí v tabuľke priepastných deväť miest. DAC naháňa prvý Slovan, Michalovčania zasa unikajú poslednej Senici. Hoci stále existuje bláznivá teória o ich šanci na hornú šestku, prehrou so Sereďou sfúkli reálnu možnosť zo stola a v MOL aréne budú bojovať aspoň o bod, ktorý im môže pomôcť v bitke o záchranu. Ani jeden  zo súperov na jar ešte nevyhral, najmä pre domácich sa sobotňajší zápas ale javí ako ideálna možnosť konečne uspieť.

Nitra - Zlaté Moravce (sobota, 14.00) 

Po one man show Erika Jendrišeka v zápase so Sereďou, keď dal oba góly pri víťazstve 2:1, poskočila Nitra na deviate miesto a dala zabudnúť na sériu troch prehier. Jediný bod delí corgoňov od šiesteho Ružomberka, a to je motivácia bijúca do očí. ViOn už zrejme bude v skupine o titul, jeho náskok sa javí byť komfortný, v sobotu však môže pridať definitívu. Optimista by dokonca hľadel v tabuľke nahor, Trnava je na rozdiel piatich bodov, a ten sa veru ešte dá zmazať. Ak chcú Zlaté Moravce zaknihovať jednu z najúspešnejších sezón v klubovej histórii, musia tímy pod sebou zdolávať. Podarí sa im to proti tuho bojujúcim Nitranom?

Pohronie - Trenčín (sobota, 14.00) 

Po tesnej prehre na Slovane čaká na Žiarčanov AS Trenčín a vôbec prvýkrát na jar sa predstavia na domácom štadióne. Tri body stráca tím trénera Kameníka na sobotňajšieho súpera a vzájomný zápas tak bude veľkou bitkou o hornú šestku. Ak Trenčín vyhrá, súpera odstaví a sám môže živiť svoje nádeje. Keby uspeli domáci, dotiahli by sa práve na AS , zároveň však musia obaja dúfať, že Ružomberok nezdolá Senicu. My ostatní dúfame, že uvidíme pekný futbal, keďže v jarnej časti ho obaja súperi doposiaľ predvádzajú.

Ružomberok - Senica (sobota, 14.00) 

Seničania v týždni menili trénerov, vedenie klubu odvolalo Antona Šoltisa a nový impulz má poslednému tímu tabuľky dodať Karol Praženica s asistentom Branislavom Mrázom. Po troch prehrách v sérii cestujú Záhoráci na Liptov, kde ich vyzve silný Ružomberok túžiaci po udržaní si šiestej priečky. Liptáci sa však iba hľadajú, po bezgólovej remíze so Slovanom prehrali so Zlatými Moravcami a v súčte so záverom jesene nevyhrali už päťkrát za sebou. Oba tímy sú teda bez formy, no povinnosť velí zvíťaziť mužstvu trénera Jána Haspru, inak na poslednú chvíľu padne do skupiny o záchranu a tam je to naozaj tesné. Veď posledná Senica sa v prípade víťazstva priblíži Ružomberku na rozdiel troch bodov!

Trnava - Žilina (sobota, 17.00, RTVS) 

Jediný vzájomný zápas mužstiev z hornej šestky je zároveň šlágrom víkendu, Trnavčania hostia Žilinu v priamom súboji o tretie miesto.  Štyri víťazstvá z posledných piatich zápasov priblížili Spartak iba na dvojbodový rozdiel práve od tretej Žiliny a niet lepšej príležitosti rivala preskočiť ako práve vo vzájomnom dueli. Zaujímavé je, že Žilina má o päťdesiat lepšiu ofenzívu, veď doposiaľ dala štyridsaťpäť gólov, kým Spartak tridsať! Svedčí to však aj o tom, že Trnava hrá to, čo potrebuje a dôležitý je síce nie veľký rozdiel troch inkasovaných gólov v prospech Spartaka. Na jeseň vyhrala Žilina doma 2:1, bílí andeli sa pripravujú na revanš!

Sereď - Slovan (nedeľa, 15.00, Orange Sport) 

Po veľmi cennom víťazstve v Michalovciach Seredčania nezvládli šesťbodovú dohrávku proti Nitre, v ktorej sa už mohli katapultovať do hornej šestky. V nedeľu na nich v Zlatých Moravciach čaká duel so Slovanom  a tam sa budú body naháňať len ťažko. Belasí sú stále neohrozeným lídrom ligy so sedembodovým náskokom pred Dunajskou Stredou a už v predstihu sa stali víťazom základnej časti. Proti Seredi majú od jej postupu do ligy fantastickú bilanciu, vyhrali všetkých sedem zápasov so skóre 19:3, a tak na nič iné nemôžu myslieť ani v nedeľu. Opäť raz to bude špecifický duel pre útočníka Serede Miloša Lačného, ktorý dal Michalovciam oba góly a proti svojmu bývalému klubu sa bude chcieť v ostro sledovanom zápase nepochybne gólovo zapísať.