V Michalovciach myslia na prvú šestku

V Michalovciach myslia na prvú šestku

Hoci majú futbalisti MFK Zemplín Michalovce náskok iba jedného bodu pred poslednou Senicou, pred jarnou časťou Fortuna ligy 2020/2021 myslia na účasť v prvej šestke. Podľa trénera Jozefa Majoroša bude dôležitý každý zo štyroch zostávajúcich zápasov základnej časti a veľa napovie už najbližší s Pohroním. Kormidelník MFK Zemplín zároveň verí, že nájde náhradu za strelecky disponovaného Abdulrahmana Taiwa, ktorého si stiahla Dunajská Streda z hosťovania.

Taiwo strelil za Michalovce šesť gólov, stal sa najlepším jesenným strelcom tímu, no vedenie DAC si ho v zimnej prestávke, napriek snahe michalovského MFK, stiahlo z hosťovania. "Dunajská Streda sa rozhodla ponechať si ho na jarnú časť. Nič s tým nespravíme, berieme to ako fakt. Verím, že gólovú štafetu, ktorú u nás zanechal, prevezme niekto ďalší," povedal Majoroš.      

Práve v Dunajskej Strede absolvovali jeho zverenci nedávne sústredenie, inak sa zimná príprava odvíjala v domácich podmienkach. "Neodohrali sme dva zápasy s Liptovským Mikulášom a Trebišovom, no absolvovali sme vydarené sústredenie v Dunajskej Strede. Boli tam podmienky na vynikajúcej úrovni, najmä pripravenosť ihrísk. Škoda, že tam nebola k dispozícii regenerácia, no napriek tomu sme potrénovali podľa plánu. Už pracujeme na systémových veciach a verím, že mužstvo je dobre pripravené."      

Michalovskí futbalisti sú po 18. kole na predposlednom 11. mieste Fortuna ligy. V utorok ich predbehli hráči Pohronia, ktorí v dohrávkach proti Seredi a Nitre zabodovali naplno. Situácia v tabuľke sľubuje zaujímavú zápletku v boji o prvú šestku, keďže tímy od 7. po posledné 12. miesto delia iba dva body. Do konca dlhodobej časti ostávajú štyri zápasy, Michalovčania ich odohrajú s Pohroním, Sereďou, Dunajskou Stredou a Nitrou. "Dôležitý bude každý z nich. Vieme, aké sú tam bodové rozostupy a už prvý zápas proti Pohroniu bude dôležitý. Bol by som zlý tréner, keby som myslel viac na záchranu než na prvú šestku. Máme to vo svojich rukách. Máme dva zápasy doma, dva vonku. V nich nás čakajú niekoľkí konkurenti o tú prvú šestku," poznamenal Majoroš.   

Kapitánom aj na jar ostáva Igor Žofčák (foto TASR)   

Odhodlanie netajil ani 37-ročný kapitán tímu Igor Žofčák: "Chceme ísť do prvej šestky. Pre nás je dôležitý už prvý zápas a to, aby sme v ňom odviedli maximum. Keď budeme správne nastavení aj v hlavách, tak bude všetko v poriadku." Zápas proti rozbehnutému Pohroniu je na programe v nedeľu 14. februára na štadióne v Žiline. Pre Michalovčanov pôjde o prvý súťažný zápas po zimnej prestávke, ich súper má už dva za sebou. "V tomto majú určitú výhodu. My sa však pozeráme na seba a na náš výkon. Verím, že ak bude ten kolektívny, tak môžeme byť úspešní," konštatoval tréner MFK Zemplín Michalovce Jozef Majoroš.      

káder na jarnú časť Fortuna ligy 2020/2021:      

Brankári: Matej Markovič, Tomáš Dráb, Rostyslav Dehtyar      

Obrancovia: Arťom Vovkun, Volanakis Polydefkis, Filip Vaško, Alejandro Méndez García, Daniel Magda, Ian Pino Soler, Matúš Vojtko, Dimitrios Siopis, Martin Kolesár      

Stredopoliari: Danilo Spoljarič, Igor Žofčák, Dimitrios Popovic, Sergej Ivanov, Bankole Olawale Adekuoroye, Matúš Begala, Georgios Neofytidis, Martin Bednár, Ricardo Antonio Phillips Hinds, Vasileios Ntotis, Takuto Ošima      

Útočníci: Ismar Tandir, Maksim Hirnij, Matej Trusa, Zuberu Sharani      Príchody: Adekuoroye (Sereď), Magda (Podbrezová), Oshima (Župčany), Sharani (Dunajská Streda/hosťovanie)      

Odchody: Gríger (LASK Linz), Taiwo (Dunajská Streda/koniec hosťovania), Sidibé (Komárno), Kountouriotis, Lukčo      

výsledky prípravných zápasov MFK Zemplín Michalovce:      

Michalovce - Bardejov 2:1, góly Michaloviec: Tandir, Hyrnij      

Košice - Michalovce 0:3, góly: Spoljarič, Lukčo, Ntotis      

Michalovce - Košice 0:1      

Banská Bystrica - Michalovce 0:2, góly: Tandir, Vojtko      

Dunajská Streda - Michalovce 0:0