Nitra získala Izraelčana Harusha, Šípoš je na odchode z klubu

Nitra získala Izraelčana Harusha, Šípoš je na odchode z klubu

​Novou posilou FC Nitra sa stal 32-ročný reprezentačný brankár Izraela Ariel Harush. Účastník Fortuna ligy o tom informoval na svojom webe. V Nitre zároveň končí doterajšia brankárska jednotka Dávid Šípoš.

Harush počas kariéry pôsobil v izraelských kluboch Maccabi Netanya a Hapoel Tel Aviv, odkiaľ prestúpil do cyperského Anorthosis Famagusta. Na Cypre bol spoluhráčom slovenského reprezentačného útočníka Michala Ďuriša. Po ročnom pôsobení na juhu Európy zamieril späť do Izraela a stal sa hráčom Hapoelu Beer Sheva. Na začiatku sezóny 2019/2020 putoval na hosťovanie do holandského klubu Sparta Rotterdam. "Je to brankár, ktorý ma obrovské množstvo skúseností a obrovskú kvalitu. Prichádza k nám na post brankárskej jednotky zatiaľ do konca sezóny. Ale pokiaľ bude u nás spokojný a úroveň našej ligy bude napĺňať jeho očakávania, vieme sa dohodnúť na predĺžení jeho pôsobenia u nás," uviedol technický riaditeľ Nitry Martin Peško.      

Doterajšia opora klubu Šípoš už pod Zoborom nebude pokračovať. Peško prezradil dôvody: "Prioritou pre nás bolo dohodnúť sa na pokračovaní spolupráce s ním, je to náš odchovanec, ale vzhľadom na to, že Dávid viac svoju budúcnosť v klube FC Nitra nevidí, boli sme nútení vyriešiť brankársku otázku. Mrzí nás, že sa naše cesty rozchádzajú."