Žilina má druhý najmladší tím v Európe, Slovan najstarší v lige

Žilina má druhý najmladší tím v Európe, Slovan najstarší v lige

Futbalový fortunaligista MŠK Žilina má v tejto sezóne druhý najmladší tím na starom kontinente s vekovým priemerom 21,2 roka.

Rebríček najmladších tímov v rámci členských krajín Európskej futbalovej únie (UEFA) zverejnila Výskumná skupina z Medzinárodného strediska pre športové štúdie (CIES). Figuruje v ňom spolu 645 európskych mužstiev. Rebríček ukazuje vekový priemer súpisiek hráčov, ktorí nastúpili v aktuálnej sezóne za svoje tímy. 

Na špici rebríčka je FK Metta z Lotyšska s vekovým priemerom hráčskeho kádra 20,7 roka. Na druhom mieste s vekovým priemerom 21,2 roka je aktuálne tretí tím Fortuna ligy MŠK Žilina, do prvej desiatky sa zmestil aj tím MFK Zemplín Michalovce (na 10-tom mieste) a na 19. mieste je aktuálny líder našej ligy DAC Dunajská Streda. Nezávislé centrum CIES Football Observatory sa špecializuje na štatistickú analýzu futbalu a každý týždeň uverejňuje zaujímavé údaje. Informácie pochádzajú z oficiálneho webu žilinského klubu. Spomedzi klubov najvyššej slovenskej súťaže má najstarší káder úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava s priemerom 26,5 roka.   

   

zdroj: CIES Football Observatory 

Vekový priemer tímov Fortuna ligy:  

 1. MŠK Žilina - 21,2 roka      
 2. Michalovce - 22,8 roka      
 3. Dunajská Streda - 23,4 roka      
 4. Trenčín - 24 rokov      
 5. Nitra - 24,2 roka      
 6. Pohronie - 24,6 roka      
 7. Ružomberok - 24,9 roka      
 8. Trnava - 25,1 roka      
 9. Senica - 26 rokov      
 10. Sereď - 26 rokov      
 11. Zlaté Moravce - 26,4 roka      
 12. Slovan Bratislava  - 26,5 roka