Ján Kameník novým trénerom FK Pohronie

Ján Kameník novým trénerom FK Pohronie

Vedenie fortunaligového futbalového klubu FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa v pondelok predstavilo Jana Kameníka ako nového trénera A-mužstva. Na poste nahradil odvolaného Mikuláša Radványiho.

Pohronie je aktuálne v tabuľke Fortuna ligy na poslednom dvanástom mieste. Po asociačnom termíne si v rámci 10. kola FL zmeria sily v Žiline s AS Trenčín. Zápas predposledného s posledným mužstvom tabuľky je na programe v sobotu 17. októbra.      

"Chcel by som sa poďakovať Žiaru za príležitosť, ktorú tu dostávam. Je to príležitosť pôsobiť v slovenskej najvyššej súťaži. Je to česť a teším sa na prácu s hráčmi aj realizačným tímom. Dúfam, že sa nám bude dariť a odrazíme sa k lepším výsledkom. Dúfam, že najvyššiu súťaž zachránime," povedal na klubovom facebooku 38-ročný kormidelník, ktorý v minulosti pôsobil na poste asistenta a neskôr aj hlavného kouča v FC Zlín.      

Člen klubového predstavenstva Martin Baláž sa vyjadril aj k novej reštrukturalizácii klubu: "Klub FK Pohronie štartuje vnútornú reštrukturalizáciu klubu. Pripravujeme sa na vstup zahraničného investora, ktorý sa stane partnerom tohto klubu, a ktorý donesie jednak kapitál a jednak personálne know-how. Aj zmena trénera je v tomto kontexte, bola pripravená na neskôr, ale vedenie sa rozhodlo urobiť ju teraz. Treba priniesť nejakú víziu. Tréner Kameník je mladý a progresívny."     

 

Päťdesiatjedenročný Radványi viedol Pohronie v 27 zápasoch Fortuna ligy, v ktorých mal bilanciu osem víťazstiev, osem remíz a 11 prehier. Predstavenstvo FK Pohronie odvolalo z pozície športového riaditeľa aj Miroslava Filipka.