Zápas vysokých parametrov

Zápas vysokých parametrov

Vráti sa Slovan Bratislava po vypadnutí v predkole 1. Európskej ligy na pôde fínskeho Kuopia na víťaznú vlnu, alebo využije mladá a dravá Žilina indispozíciu súpera a zdolá úradujúceho majstra? Aj tak znela otázka pred nedeľným šlágrom medzi žlto-zelenými a belasými.

Nepotvrdil sa ani jeden z týchto scenárov a najúspešnejšie slovenské tímy v ére samostatnosti sa rozišli po remíze (2:2). Z dôvodu protipandemických opatretní riedko zaplnené tribúny ale dokázali po zápase vytlieskať oba tímy. Dôležité totiž je, že duel 7. kola Fortuna ligy mal naozaj vysokú úroveň. „Bol to zápas mladosti so skúsenosťou. Boli sme dobre pripravení a to takticky, či nastavením, ktoré sme prezentovali v zápase. Podali sme takmer stopercentný výkon, hrali sme na hranici svojich možností. Tento zápas sa musel divákom páčiť. Veľa šancí bolo na jednej aj druhej strane. Nekalkulovali sme, išli sme si za svojim. Nemáme tri body, ale sme na správnej ceste. Pokiaľ chlapci vydržia aj naďalej tvrdo pracovať, čaká nás pekná budúcnosť,“ povedal tréner Žiliny Pavol Staňo. 

Úsmev na tvári mal aj kapitán Žiliny Jakub Paur, ktorý gólom na priebežných 2:1 zavŕšil obrat. Jeho presný zásah ale napokon neznamenal zisk troch bodov. Odchovanec MŠK bral napriek tomu výsledok 2:2 všetkými desiatimi. „Hrali sme proti majstrovi. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza zaslúžená a s bodom môžeme byť spokojní. Áno, mohli sme aj zvíťaziť, no šance mal takisto Slovan, a tak určite nebudeme chamtiví. Podstatné je že zápas mal vysoké parametre,“ skonštatoval Jakub Paur. 

Omladená žilinská zostava sa stretla v krátkom čase so Slovanom Bratislava druhý raz. Kým pri premiére „šošoni“ podľahli súperovi 2:3, teraz uhrali bod. Dalo sa to očakávať aj v kontexte toho, čím si prešli belasí. V uplynulých týždňoch zažili okrem vypadnutia v Európskej lige aj trápenie v Slovaft Cupe s Belušou (2:0), ktoré vyústilo do odchodu trénera Jána Kozáka ml. a príchodu Darka Milaniča. „Neriešili sme, v akom stave je Slovan. Každý vníma, že nie je v ideálnom rozpoložení, no my sme sa zamerali na seba a plnili sme trénerov plán. V priebehu týždňa sme sa zodpovedne pripravovali, čo sa prejavilo aj na výsledku. Na ihrisku sme vydali zo seba všetko,“ poznamenal Jakub Paur a dodal: „Keby tu boli tisícky fanúšikov, každý by povedal, že to bol európsky zápas.“ 

Slovanisti nie sú v ideálnej forme a každému je jasné, že sa musia zlepšiť. „Bol to náročný a tvrdý zápas. V závere sme mali byť pokojnejší, najmä keď sa domáci futbalisti trápili s našimi útočnými hráčmi. Mali sme šance, no chýbal nám pokoj v koncovke. Ukázali sme charakter, po náročnom zápase vo Fínsku sme sa dali dohromady. Čelili sme dobrému a mladému súperovi. Bol to náročný a intenzívny zápas,“ povedal tréner Darko Milanič. 

Pomerne kritický smerom do vlastných radov bol brankár Dominik Greif, ktorý chytil dve-tri tutovky a výrazne pomohol majstrovi k zisku bodu. „Hrali sme s dobrým súperom a určite sme nepodali ideálny výkon. Bod bol asi maximum, čo sme mohli dosiahnuť,“ skonštatoval strážca belasej svätyne, ktorý odmietol tézu, že vypadnutie v Európskej lige sa výrazne podpísalo na hre úradujúceho šampióna. „Toto bola iná súťaž a iný zápas. Už sme veľkí a mali by sme vedieť takéto veci hodiť čím skôr za hlavu,“ uzavrel Dominik Greif.