Iľko: Boli sme mäkkí

Iľko: Boli sme mäkkí

Čakanie na prvé víťazstvo v sezóne uťali futbalisti Pohronie v štvrtom kole a vo veľkom štýle, keď zdolali favorizovanú Žilinu 2:1.

Po polminúte hry trafil žrď Žilinčan Bernát, v priebehu prvého polčasu následne dvakrát brvno domáci Bimenyimana a práve reprezentant Burundi otvoril skóre v samostatnom nájazde na brankára Petráša  v 36. minúte. Ešte pred prestávkou musel striedať, ale grády to zápasu neubralo. Po rohovom kope v druhom dejstve hlavou vyrovnal Žilinčan Iľko, aby následne expresne rýchly Fadera predsa len strhol víťazstvo na stranu Žiarčanov. Sobotňajšiemu duelu nechýbalo absolútne nič. „Sme smutní z výsledku, mohli sme uhrať viac. Súper ťažil z našich chýb, mali sme veľa stráv a darovali sme domácim protiútoky. Sami sme sa pritom nedokázali zvlášť presadiť. V súbojoch sme boli mäkkí, uskakovali sme,“ konštatoval po zápase strelec žilinského gólu Patrik Iľko.

Je paradoxné, že roh šošonov zahrával vysoký stopér Kopas a hlavou sa presadil pre zmenu jeden z najnižších hráčov. „Snažil som sa čakať na zadnej žrdi, keby sa tam lopta náhodou dostala a prešlo to, tak som rád,“ povedal Iľko, ktorý chce na prehru čo najskôr zabudnúť a už sa sústredí na zápas Európskej ligy vo Walese proti The New Saints. „Padli sme na dno a musíme sa odraziť, povzbudiť a viac makať. Ideme tam postúpiť!“

Za skandovania jeho mena sa pri mikrofóne pristavil stopér a kapitán Pohronia Petr Pavlík. Fanúšikovia navôkol boli nadšení z nečakaného úspechu. Aký recept použilo Pohronie? „Žilina je talentované, behavé a technické mužstvo, hoci neskúsené. Na takéto tímy platí iba tvrdosť. Nikomu sa nehrá dobre, keď súper pritvrdí,“ poznamenala česká skala v obrane Žiarčanov. „Úvod nám síce príliš nevyšiel, ale následne sme zápas kontrolovali, mali sme viac šancí a s kľudným svedomím môžem prehlásiť, že sme vyhrali zaslúžene,“ dodal Pavlík.

Štyri zápasy, traja rôzni brankári. V zadných radoch Pohronia je však už opäť chýbajúca istota, ktorú priniesol navrátilec po zranení Tomáš Jenčo. Práve on vynikajúcim zákrokom v závere vychytal hosťujúceho kapitána Minárika a nedovolil Žiline uchmatnúť si aspoň bod. „Vážim si chalanov za to, čo predviedli a odovzdali proti tak tažkému súperovi. Zápas sa už nevyvíjal dobre, keď Žilina vyrovnala, ale my sme opäť dvihli hlavy a teraz sa tešíme,“ usmievala sa jednotka v bránke Pohronia.

Viac práce mal Jenčov náprotivok Samuel Petráš, domáci si s ním dlho nevedeli rady. „Zakončenie neustále trénujeme a vieme, že na tom musíme pracovať. Každopádne, ak dame stale o gól viac ako super, bude to stačiť. Vieme však, že dnes sme mohli a mali skórovať viackrát a zápas by nebol taký dramatický až do konca, “  povedal na záver tréner domácich Mikuláš Radványi.