​Vďaka projektu #spoluzafutbal 4.000 eur pre ľudí v prvej línii

​Vďaka projektu #spoluzafutbal 4.000 eur pre ľudí v prvej línii

Najlepší fanklub má ŠK Slovan Bratislava. Aspoň v rámci projektu #spoluzafutbal to platí. Víťazný klub si odnáša prémiu vo výške 4.000 eur. Tú následne venoval ľuďom bojujúcim v prvej línii s COVID-19. Práve to bola podmienka projektu.

Spolu s reštartom uplynulej sezóny Fortuna ligy (13. júna 2020, pozn. red.) predstavila ÚLK  projekt s názvom #spoluzafutbal. Ten priniesol model virtuálneho fanúšika, ktorý si mohol kúpiť vstupenku na zápas a pomôcť zaplniť virtuálnu tribúnu svojho tímu. To všetko v čase, kedy bežní fanúšikovia pre opatrenia súvisiace so šírením ochorenia COVID-19 nemohli ísť na futbalové zápasy Fortuna ligy.  

„Spoluzafutbal preniesol reálnych fanúšikov do virtuálnej podoby. V reálnom čase sme videli, ako sa zapĺňajú tribúny štadiónov u fortunaligistov. Fanúšikovia si mohli kúpiť i vstupenku na zápas svojho tímu. Mohli sa stať bežnými či VIP fanúšikmi. Všetky vyzbierané prostriedky pritom putovali na podporu klubu. Realita ukázala, že fanúšikovia súcítia so svojim klubom a súčasná situácia im nie je ľahostajná. Projekt vznikol veľmi spontánne a reagoval na aktuálnu situáciu, ďakujeme zapojeným partnerom na čele s Fortunou, generálnym partnerom našej ligy,“ ozrejmuje manažér projektu Milan Ondruš z ÚLK.

A práve spoločnosť Fortuna sa stala najväčším fanúšikom. V rámci projektu si kúpila celkovo 12.000 vstupeniek, po tisícke na každý klub. Okrem toho venovala víťaznému klubu i prémiu vo výške 4.000 eur.   

„Ako najväčší fanúšik Fortuna ligy sme veľmi radi, že sme takýmto spôsobom mohli podporiť naše prvoligové kluby a zároveň aj prispieť na dobrú vec. Aj napriek tomu, že aktuálna situácia nie je veľmi priaznivá pre šport, veríme, že čoskoro sa to čoskoro zlepší a fanúšikovia sa v plnom počte vrátia na fortunaligové štadióny,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti FORTUNA SK Ľudovít Vyskoč.   

Najviac fanúšikov v rámci projektu pribudlo na virtuálnom Tehelnom poli, to znamená, že prémia 4.000 eur putuje do ŠK Slovan Bratislava. Klub si ju však nemôže nechať, musí ju venovať vybranej organizácii bojujúcej, resp. ľuďom bojujúcim v prvej línii s COVID-19. Aktuálny majster si vybral Univerzitnú nemocnicu v Bratislave, konkrétne kliniku infektológie a geografickej medicíny. Pred zápasom 2. kola Fortuna ligy Slovan – Michalovce si šek v priamom prenose prevzala primárka kliniky Alena Koščálová.