Belasá krasojazda na úvod

Belasá krasojazda na úvod

Futbalisti Slovana Bratislava fantasticky zvládli vstup do novej sezóny. V dueli posledného s prvým tímom tabuľky v 1. kole tohto ročníka vyhrali na trávniku Nitry 5:0.

Úradujúci ligový šampión v novej fortunaligovej sezóne ukázal, že je dobre pripravený na súboje Ligy majstrov, kde v 1. predkole nastúpi na trávniku víťaza ligy na Faerských ostrovoch Kí Klaksvík. Belasí doslova Nitru rozobrali a krásnymi gólmi pobavili divákov natoľko, že tlieskali aj domáci priaznivci. „Tešíme sa z víťazstva. Prišli sme si po tri body a o ich zisku sa nám podarilo rozhodnúť už do prestávky. Ukázali sme efektivitu, hoci pri jednom-dvoch góloch sme mali aj šťastie. Chlapci išli za gólmi, nešpekulovali. Môžeme byť spokojní, keďže takto nejako sme si to predstavovali,“ poznamenal tréner Ján Kozák ml. 

Slovan predviedol pestrú paletu ofenzívnych akcií. Výborne hrali všetci, dominovali dvaja. Skvelý výkon podal útočník Žan Medved, ktorý dvoma pohotovými strelami otvoril a uzavrel účet stretnutia. Navyše, nevyužil jeden samostatný únik, a tak mu tesne ušiel aj hetrik. „Som šťastný, že sa mi strelecky darí, ale ešte dôležitejšie je, že sme uspeli ako tím. Kontrolovali sme priebeh zápasu, získali sme tri body a udržali sme si vzadu nulu. S optimizmom sa pozeráme na ďalšie stretnutia,“ skonštatoval 21-ročný Slovinec, ktorý sa po Andražovi Šporarovi môže stať ďalším Slovincom s visačkou najlepšieho strelca našej súťaže. „Na to sa vôbec nepozerám. Snažím sa len pracovať na maximum a plniť pokyny trénerov.“ 

Čo môže byť pre futbalistu väčšou odmenou, ako keď vás vytlieskajú vlastní fanúšikovia? Azda len to, keď váš výkon rovnakým spôsobom ocenia aj priaznivci súpera. Keď z ihriska schádzal Nigérijčan Ibrahim Rabiu, aplaudoval celý štadión. Aby aj nie, veď nevysoký stredopoliar strelil dosiahol gól svojho mužstva a vlastenec Magdu sa takisto zrodil po jeho strele. „Reakciu fanúšikov si skutočne veľmi vážim. Rád bavím ľudí futbalom,“ skromne skonštatoval Rabiu. Kým on mal napriek výbornému výkonu na tvári len nesmelý úsmev, autor štvrtého presného zásahu David Strelec nechal emóciám voľný priebeh. Pred mikrofónmi sa usmieval doširoka. Na ihrisku totiž strelil štvrtý gól svojho tímu. Takisto veľmi pekný, presadil sa zblízka pätičkou. „Čistá improvizácia… Žan Medved mi chcel prihrať, ale v kľúčovom momente sa pošmykol, a tak lopta smerovala za mňa. Neváhal som a dal som do toho pätu a bol z toho gól,“ skonštatoval útočník našej reprezentačnej dvadsaťjednotky, ktorého potešil aj výsledok. „Nečakali sme takýto zápas, ale snažili sme sa hrať čo najlepšie. Dali sme rýchly prvý gól. Bolo to otvorené, a tak pribúdali ďalšie góly v súperovej sieti,“ doložil odchovanec belasých.   

SLOVANISTOV TO NEBOLELO 

Pochopiteľne smutný bol v mixzóne nitriansky brankár Dávid Šípoš. Mrzela ho vysoká prehra, na ktorej absolútne nemal žiadny podiel. Za inkasované góly nemohol a to ešte niekoľkokrát mužstvo podržal. „Slovan ukázal kvalitu, akú my zatiaľ nemáme. Budeme ale naďalej na sebe pracovať. Tréneri nás dobre pripravili na súpera, no my sme napriek tomu do prestávky na ihrisku nič neukázali. Neboli sme agresívni a slovanistov futbal nebolel. Góly sme dostávali z jedného kroku do prázdnej bránky. Snáď nám táto facka pomôže a odrazíme sa od nej,“ povedal Dávid Šípoš.