Senica obmenila káder. S kapitánskou páskou Piroska

Senica obmenila káder. S kapitánskou páskou Piroska

Tak ako po minulé roky aj pred touto sezónou prešiel káder slovenského futbalového fortunaligistu FK Senica výraznými zmenami, keď do mužstva prišlo 12 nových hráčov.

Zmeny nenastali iba v hráčskom a trénerskom zložení, ale aj v štruktúrach klubu, keď majiteľov z Venezuely vystriedal kapitál z Českej republiky. Cieľom mužstva je v prvom rade stabilizácia kádra. "Klub sa podarilo stabilizovať po všetkých stránkach, teraz je čas, aby sme to pretavili aj na ihrisku. Vstupujeme do sezóny s pokorou a uvidíme, ako to dopadne. V každom prípade sa pokúsime pobiť o prvú šestku. Pokračujeme naďalej v skladaní mužstva, ale aj trénerských postov u mládeže a výstavbou štadióna. Cieľom je aby bol klub do dvoch rokov samofinancovateľný," prezradil plány zástupca majiteľov a zároveň prezident klubu Oldřich Duda.      

Príprava na nový ligový ročník bola netypická, pomerne krátka. „Príprava bola neštandardná, iba trojtýždňová. Celý proces bol iba o spoznávaní sa a naďalej prebieha. Nebol čas na detailné spoznanie, ale ten príde. Boli iba tri prípravné duely, ale aj tie niečo ukázali. Verím, že budeme napredovať každým zápasom. Kolektív je dobrý, sú tu kvalitní hráči, teraz je na nás trénerov, aby sme v nich našli to najlepšie," zhodnotil prípravu tréner Anton Šoltis.      

Mužstvo je postavené predovšetkým na mladíkoch, keď celkový vekový priemer hráčov A-mužstva je 22 rokov. "Pred sezónou bol veľmi krátky čas, ale v spolupráci s vedením a trénermi sa podarilo doplniť mužstvo kvalitnými typmi. Všetko ale preverí až súťaž. Fryšták, Piroska, Nemec či Šimčák by mali byť ťahúňmi v kabíne. Podarilo sa nám udržať kostru mužstva pohromade, odišli iba hráči, ktorí pravidelne nenastupovali," uviedol športový riaditeľ Filip Holec. Staronovým lídrom kabíny aj s kapitánskou páskou na rukáve bude Juraj Piroska, ktorý sa vrátil do Senice po viac ako piatich rokoch. "V minulosti, keď som v senickom drese nosil kapitánsku pásku, bolo mojou snahou byť pre hráčov a trénerov pomocnou rukou a človekom, na ktorého sa budú môcť spoľahnúť či už na ihrisku, alebo mimo neho. Pre mužstvo a spoluhráčov tu budem stále," vyjadril sa 33-ročný ofenzívny futbalista. "Myslím si, že kolektív si v kabíne za ten krátky čas sadol veľmi dobre. Začala sa tu tvoriť jedna výborná partia. Verím, že si pomôžeme navzájom, pretože iba vtedy môžeme byť ako kolektív úspešní. Chceme sa prezentovať futbalom, ktorý priláka fanúšikov späť na tribúny, aby videli, že na ihrisku držíme spolu a bojujeme za klub," doplnil staronový kapitán Záhorákov.      

káder FK Senica:      

Tomáš Fryšták, Matúš Chropovský, Adrián Slančík, Vladimír Barbora, Joss Didiba, Lukáš Kučera, Jakub Nemec, Nói Snaehólm Ólafsson, Tomáš Šalata, Milan Šimčák, Edmund Addo, Jurica Bajić, Filip Buchel, Jakub Buchel, Dominik Duda, Kristián Lukáčik, Damien Marie, Daniel Filip Mašulovič, Eneji Peter Moses, Marko Totka, Tenton Yenne, Filip Černák, Askar Fotr, David Meliš, Samson Olanrewaju Akinyoola, Juraj Piroska      

Realizačný tím:      

Prezident klubu: Oldřich Duda      

Športový riaditeľ klubu: Filip Holec      

Hlavný tréner A-tímu: Anton Šoltis      

Asistent trénera: Ivan Lapšanský      

Tréner brankárov: Miroslav Mentel      

Vedúci tímu: Martin Šnegoň      

Kondičný tréner: Tomáš Vacula     

 Fyzioterapeut: Vasant M. Bhandi     

Masér: Ján Šimek