Fortuna liga opäť na obrazovkách Orange Šport a RTVS

Fortuna liga opäť na obrazovkách Orange Šport a RTVS

Nová sezóna Fortuna ligy odštartuje 8. augusta a bude, podobne ako v uplynulom ročníku, pred kamerami platenej športovej stanice Orange Šport a verejnoprávnej RTVS.

Aj v novom ročníku Fortuna ligy pokračuje spolupráca s dvojicou televíznych vysielateľov Orange Šport a RTVS. Diváci si tak môžu vychutnať na televíznych obrazovkách dva zápasy v kole.   

„Futbal pokračuje v televíznom koncepte z predošlej sezóny. V každom kole odvysiela jeden zápas Orange Šport aj verejnopráva RTVS. Chcel by som sa poďakovať obom vysielateľom za doterajšiu spoluprácu a tešíme sa na rýchlo sa blížiaci ročník 2020/2021,“ hovorí výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyák.   

Presný harmonogram zápasov aj s televíznymi termínmi je známy na prvých 5 kôl. Rozpis na ďalšie kolá pribudne neskôr. Aj v prípade prvých piatich kôl však ešte môže prísť k malým zmenám, „Termíny európskych pohárových účastníkov sú v tejto sezóne v prvých piatich kolách zafixované. Všetci veríme, že pri výbere najbližších TV zápasov nás čakajú príjemné starosti súvisiace s ďalším postupom našich klubov,“ dodáva Mertinyák.*

Stále platí, že štadióny môžu byť zaplnené do výšky 50% z celkovej kapacity, pričom obsadený môže byť každý druhý rad. Aj z tohto pohľadu sú televízni vysielatelia dôležitou súčasťou Fortuna ligy. Na RTVS sa navyše fanúšikovia môžu tešiť na tradičný Magazín Fortuna ligy.   

PROGRAM 1. KOLA   

SOBOTA 8.8.2020   

18:00 NITRA – SLOVAN RTVS 

19:00 MICHALOVCE – TRNAVA 

19:00 ZLATÉ MORAVCE – POHRONIE 

19:00 RUŽOMBEROK – TRENČÍN 

19:00 SENICA – ŽILINA   

NEDEĽA 9.8.2020   

18:00 D. STREDA – SEREĎ Orange Šport

* správa je zmenená v odseku 3