Prestavba kádra v Michalovciach Cieľom je opäť účasť v top 6

Prestavba kádra v Michalovciach Cieľom je opäť účasť v top 6

Obrovská prestavba kádra sa počas leta deje v Michalovciach. MFK Zemplín opustilo po sezóne množstvo opôr, z ambícií však klub nepoľavuje.

Medzi hráčmi, ktorí v Michalovciach nepredĺžili zmluvy, je aj brankár Matúš Kira. Nástupcom jasnej jednotky v drese Zemplínčanov by mohol byť Tomáš Dráb, ktorý v závere minulej sezóny zažil fortunaligový debut. „Som pripravený prebrať post jednotky, hoci ešte neviem, či to napokon vyjde alebo nie. Dostať sa do bránky v konkurencii Matúša Kiru bolo veľmi ťažké, ale teraz tu nie je a ja zabojujem o to, aby som získal tento post,“ povedal mladý dvadsaťjedenročný brankár.

Napriek odchodu väčšiny hráčov zo základnej zostavy Dráb verí, že Michalovce budú aj o rok hrať v skupine o titul. „Káder sa obmení, určite prídu aj posily, hoci situácia je teraz špecifická. Každopádne, ideme bojovať o prvú šestku a potom sa budeme môcť pozerať aj vyššie. Zatiaľ je ale jasným cieľom opäť účasť v top 6.“

V Michalovciach nemajú peňazí na rozdávanie a počas koronakrízy museli aj futbalisti pristúpiť k zníženiu platov. S neľahkou situáciou sa vyrovnáva každý po svojom. „Nemôžeme sa pozerať na peniaze. Všetci sme chceli pomôcť klubu a ak toto bola jediná cesta, tak sme súhlasili. Odišli nám kľúčoví hráči a o to ťažšie bude obhájiť minulosezónne pozície, ale nebojíme sa tejto výzvy a pobijeme sa o to,“ dodal ľavý bek Zemplínčanov Matúš Vojtko.

Aktuálny káder MFK Zemplín (zdroj: klubový web)

Tomáš Dráb, Rostyslav Dehtiar, Patrik Rodák – Matej Trusa, Jakub Sova, Dimitrios Popovits, Armen Hovhannisjan, Matúš Vojtko, Igor Žofčák, Maksim Hirnij, Martin Čabra, Lukáš Lukčo, Martin Kolesár, Georgios Neofytidis, Tobias Bujňaček, Matúš Begala, Artem Vovkun, Ricardo Antonio Phillips Hinds, Christos Kountouriotis, Marcel Üvegeš. 

V najbližších dňoch sa pripoja Issa Modibo Sidibé, Dimitrios Konstantinidis, Ian Pino Soler, Alejandro Méndez García, Aleksandar Bogdanovič.