Galád: Som tu, aby som zachránil Nitru

Galád: Som tu, aby som zachránil Nitru

V piatok sa pod Zoborom v odvete ligovej baráže rozhodne o poslednom účastníkovi futbalovej Fortuna ligy pre sezónu 2020/2021. Domáca Nitra si z Dubnice priviezla z prvého súboja výsledok 0:0, ktorý ponecháva obom tímom reálnu šancu pôsobiť v novej sezóne medzi elitou.

Hoci v prvej konfrontácii strelci na oboch stranách dokázali zamestnať brankárov, lopta sa do siete nedostala ani raz. Dve veľké šance mal najmä útočník "trogárov" Milan Ristovski zo Severného Macedónska, ktorý bol s 11 gólmi druhým najlepším strelcom sezóny FL. Tréner Ivan Galád, ktorý prebral tím krátko pred koncom nadstavby s jasným cieľom zachrániť ho vo FL, nebol po prvej časti spokojný. "Či je dobrá bilancia, že sme nedostali gól? Nie. Zápas sa mi z našej strany nepáčil. Páčila sa mi kulisa, v Dubnici prišlo veľa ľudí, ale pokiaľ chceme hrať ligu, musíme hrať inak, to si musíme chlapsky povedať, hrať futbalovo. Mali sme tri šance, ale musíme hrať lepšie," citoval Galáda portál MY Nitra. Domácim v odvete nebude k dispozícii opora mužstva, stredopoliar Michal Faško. V Dubnici dostal piatu žltú kartu, kouč ho však nehanil: "Piata žltá karta Faška? On je veľmi inteligentný, snažil sa pomôcť mužstvu, určite to nebola nedisciplinovanosť."      

Galádovi sa pred rokom podarilo v baráži zachrániť Trenčín. Je skalopevne presvedčený, že sa mu to podarí aj teraz s Nitrou: "Som tu na to, aby som zachránil ligu, spravím také kroky, aby hráči mali komfort. Stále som vravel, že bude baráž, stále som tvrdil, že to zvládneme. V piatok zachránime ligu." Brankár Nitry Dávid Šípoš je presvedčený, že sa spolu so spoluhráčmi dokážu zomknúť a víťaza 2. ligy doma zdolať: "Doma budeme musieť tak či tak vyhrať. V prvom zápase na konci nás Dubnica zatlačila, hnali ju diváci. Myslím si, že sme hrali opatrne a so strachom, báli sme sa spraviť chybu, veľa hráčov v kabíne je predsa mladých, nikto nechce z ligy vypadnúť, možno sa sami dostávame zbytočne pod tlak. Teraz sme si však niečo povedali v kabíne, verím, že slová trénera padnú na úrodnú pôdu. V piatok musíme viac bojovať, viac vložiť srdce, musíme byť lepší a presnejší v ofenzíve."