Toľko trofejí nečakal

Toľko trofejí nečakal

Miesto v jedenástke sezóny očakával. Uvedomoval si, že patrí medzi brankársku špičku Fortuna ligy. To, že si na nedeľnom vyhlásení najlepších futbalistov našej najvyššej súťaže preberie aj trofej pre víťaza najsledovanejšej kategórie ho už veľmi prekvapilo. Samozrejme, pozitívne. Jeho tvár rozžiaril jemu tradičný úsmev.

Brankár Dominik Greif vyhral cenu pre najlepšieho hráča fortunaligovej sezóny absolútne zaslúžene. Bol oporou na ceste belasých za ziskom double, výborné výkony podával aj v skupinovej fáze Európskej ligy a prepracoval sa dokonca do reprezentácie. „Individuálne ceny zvyčajne nezbierajú brankári. O to viac si túto trofej cením, príjemne ma to prekvapilo. Snáď je v správnych rukách,“ povedal 23-ročný brankár Slovana Bratislava, ktorý pripustil, že má za sebou ideálny ročník: „Získali sme double, presadili sme sa v Európe, pozbieral som aj individuálne ocenenia. Viac sa už asi nedalo.“ 

Dominik Greif nepatrí medzi brankárov, na ktorého smeruje 20 striel za zápas. Aby aj nie, veď stojí za výbornou obranou. Odchovanec Slovana Bratislava však vždy pomôže tímu, keď to najviac potrebuje. „Viem, že pre zahraničné kluby budem zaujímavý len za takých okolností, keď dokážem vyriešiť napríklad aj jedinú vážnu situáciu v zápase,“ uviedol Dominik Greif, ktorý zažil počas aktuálneho ročníka mnoho krásnych momentov. „Najmä na jeseň to ale bolo veľmi ťažké. Hrali sme pravidelne dva duely v priebehu jedného týždňa. Bolo to náročné na hlavu, ale našťastie, zvládli sme to dobre.“ 

Po vydarenej sezóne čaká Dominika Greifa dovolenka. Do zahraničia sa nechystá, radšej si oddýchne na Slovensku. „Máme chalúpku na Záhorí. Pôjdem na ryby a takto si výborne odpočiniem,“ doložil strážca belasej svätyne.

SMER ZAHRANIČIE? 

Keď ste najlepší na Slovensku, túžite sa presadiť v zahraničí. Minuloročný najlepší hráč Fortuna ligy Andraž Šporar zamieril zo Slovana Bratislava do Sportingu Lisabon za viac ako 7 miliónov eur, čím vytvoril rekord našej ligy. Prijme výzvu spoza našich hraníc aj Dominik Greif? „V tejto chvíli je to náročná otázka. Slovan prežíva výborné obdobie a v klube som naozaj veľmi šťastný. Určite by som ale klamal, keby som tvrdil, že by som si nechcel vyskúšať zahraničný angažmán,“ poznamenal Dominik Greif.