​Oslavy domácich, spokojní aj hostia

​Oslavy domácich, spokojní aj hostia

Sezónu zakončili remízou, no dôvod na nespokojnosť nemali. Futbalisti Slovana Bratislava zdvihli po derby na Tehelnom poli so Spartakom Trnava (0:0) nad hlavy pohár za víťazstvo v lige. Len štyri dni po tom, čo sa radovali zo zisku Slovnaft Cupu. Oslavami zavŕšili úspešnú sezónu, v ktorej sa po siedmich rokoch tešili zo zisku double.

„V prvom polčase sme mali hru pod kontrolou, hoci sme sa do šancí veľmi nedostávali. Po zmene strán to už bolo lepšie. Mali sme tlak, gólové príležitosti. Škoda, že sme nestrelili gól,“ povedal po stretnutí s Trnavou spokojný tréner Ján Kozák ml. 

Prvýkrát v lige dal šancu v základnej zostave Vladimírovi Weissovi ml. Reprezentačný krídelník po vlečúcich sa zdravotných problémoch odohral premiérovo celý súťažný zápas za Slovan. „Mám z toho radosť. Na ihrisku som nechal všetko. Škoda, že sme neskórovali. Trnava hrala organizovane a veľmi dobre bránila. Na nás bola badateľná aj únava. Každopádne, bol to bojovný zápas z oboch strán pred dobrou kulisou,“ povedal Vladimír Weiss ml. 

Trnavčania pred zápasom hovorili, že by dobrým výkonom a výsledkom Slovanu radi tak trochu pokazili oslavy. Je pravda, že svoje ambície v zápase splnili, ale belasým bezgólová remíza na radosti neubrala. „Tieto typy zápasov sú vždy náročné. Viete, že už máte titul vo vrecku a vaša motivácia ide mierne nadol. Snažili sme sa ísť na maximum a myslím si, že sme do toho aj dali všetko. Bohužiaľ, uhrali sme len výsledok 0:0. Máme za sebou skvelú sezónu, získali sme double, boli sme v Európskej lige. Nie je dôvod na smútok. Slovan zažil najúspešnejší ročník za dlhé obdobie,“ povedal Jurij Medveděv, na ktorého nadviazal stopér a kapitán tímu Vasil Božikov: „Úžasné. Máme za sebou náročnú sezónu. Som šťastný, že sa nám darilo. Pre mňa osobne to bol najkrajší ročník, ale verím, že keď budeme naďalej takto pracovať, môžeme dosiahnuť ešte viac.“

Slovan na našej scéne dokázal to, čo sa len dalo. Fortuna ligu vyhral so 17-bodovým náskokom. Na konte má 21 víťazstiev, 5 remíz (dve s Trnavou, dve so Žilinou a jednu v Ružomberku) a jedinú prehru (v Dunajskej Strede). „Je to vynikajúce. Navyše sme strelili najviac gólov a najmenej sme inkasovali,“ zhrnul pozitíva tréner Ján Kozák ml. „Je to výborná vizitka pre celý klub a každého z nás. Skutočne sme tvrdo pracovali. Ukázalo sa, že to malo význam,“ doložil brankár Dominik Greif. Môže Slovan dosiahnuť ešte viac? „Ťažko niečo takéto prekonať a uvidíme, čo sa nám podarí v nasledujúcej sezóne. Máme za sebou veľa krásnych zápasov. Ten najkrajší bol určite v Solúne, keď sme postúpili do skupinovej fázy Európskej ligy. Väčšina z nás to ešte nezažila. Určite budeme na to spomínať do konca života,“ poznamenal Dominik Greif. Slovanisti sa už rozišli na zaslúžené dovolenky. Samozrejme, vzhľadom na nedávne prerušenie súťaže bude letná prestávka krátka. „Voľno budeme mať približne týždeň. Musíme si dobre odpočinúť, aby nám potom opäť chutili tréningy a aby sme sa všetci na seba tešili,“ uzavrel Jurij Medveděv.   

SPOKOJNOSŤ S BODOM AJ VÝKONOM 

Kým Slovan má sezónu za sebou, pred Trnavou stoja ďalšie výzvy. Spartak vstúpi zo štvrtého miesta do baráže o poslednú miestenku do Európskej ligy. Výhodou červeno-čiernych je, že v oboch prípadných zápasoch majú garanciu domáceho prostredia. Radosť môžu mať aj z toho, že sa zlepšujú. Po dvoch prehrách v nadstavbe remizovali v Michalovciach (2:2), následne zdolali Ružomberok (2:0) a na záver uhrali bezgólovú remízu na ihrisku Slovana Bratislava. „Remízu si ceníme. Najmä v prvom polčase sme hrali dobre. Slovanu gratulujeme k titulu a my sa ideme pobiť o Európu. Verím, že sa predstavíme v dvoch barážových zápasoch a že budú pre nás úspešné,“ povedal Matúš Turňa, ktorý vzhľadom na zranenie brankár Dobrivoja Rusova nastúpil na Tehelnom poli s páskou na ruke.