Faško: Pre záchranu urobíme všetko

Faško: Pre záchranu urobíme všetko

​Nitra sa s nadstavbovou časťou o udržanie sa vo futbalovej Fortuna lige rozlúčila vysokou výhrou v Senici nad Trenčínom 3:0. Napriek tomu skončila v tabuľke posledná a čaká ju baráž s víťazom 2. ligy Dubnicou nad Váhom.

Trenčín nastúpil s viacerými novými hráčmi, chýbali mu dvaja hráči pre tresty, na poste stopérov debutovali len 16-ročný Urban Mazanovský a Erik Nielson Duarte Boaventura z Kapverdských ostrovov. Nitra to dokázala využiť a troma gólmi v druhom polčase súpera zničila. Prvý gól dal exportnou strelou Michal Faško, druhý pridal severomacedónsky útočník Milan Ristovski a tretí kapitán Oliver Podhorin.      

Faško strelil za Nitru prvý gól a v pozápasovom hodnotení prijal účasť v baráži ako realitu: "Bohužiaľ, realita je taká, že ideme hrať baráž. Nič iné nám nezostáva. Myslím si, že sme sa rozlúčili so súťažou dobrým výkonom a musíme v tom pokračovať. V baráži máme Dubnicu, sú to dva zápasy o prežitie. Ak budeme hrať takto, tak sa toho nebojím."          

Nitra sa výkonom dobre naladila na dvojzápas s víťazom 2. ligy, 25-ročný stredopoliar ale odmietol po sobotňajšom úspechu lietať vysoko v oblakoch. "Netreba tento výkon preceňovať, mali sme dobré pasáže aj v lige, ale tabuľka ukázala, kde sme skončili. Stále budem hovoriť, že sme dobré mužstvo a nepatríme tam, kde sme. Hráme o prežitie v lige a urobíme všetko pre záchranu. V baráži som čakal Banskú Bystricu, pre mňa by to bolo pikantné. Dubnica má dobré mužstvo," povedal rodák z Brezna, ktorý v profesionálnom futbale debutoval práve v Banskej Bystrici.